Logo Przewdonik Katolicki

Święci sa wśród nas

Błażej Tobolski
Fot.

5 listopada, w pierwszą niedzielę po uroczystości Wszystkich Świętych, obchodziliśmy Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. Tego dnia w katedrze została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej...

5 listopada, w pierwszą niedzielę po uroczystości Wszystkich Świętych, obchodziliśmy Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej.

Tego dnia w katedrze została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej ziemi. Należą do nich m.in. bł. Edmund Bojanowski, bł. Siostra Sancja Janina Szymkowiak oraz Sługi Boże: o. Bernard z Wąbrzeźna, ks. Wawrzyniec Kuźniak, ks. Kazimierz Rolewski, ks. Aleksander Żychliński, ks. Stanisław Streich, ks. Ignacy Posadzy, ks. Aleksander Woźny i dr Kazimierz Hołoga. Żyjąc pośród nas, pokazywali nam oni swoją postawą, że świętym może być każdy człowiek otwarty na wolę Bożą i potrzeby bliźniego, wypełniający na co dzień obowiązki swego stanu, w duchu przykazania miłości. Bowiem świętość przecież niekoniecznie wiąże się ze spełnianiem cudów, dokonywaniem wielkich czynów czy praktykowaniem ścisłej ascezy. Świętość to miłość.

W Eucharystii uczestniczyli również kapłani, klerycy, siostry zakonne i wierni świeccy związani ze wspólnotami i środowiskami, w których żyli i działali kandydaci na ołtarze.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki