W skrócie

» Kościół bizantyjsko-słowiański (greckokatolicki) w Bułgarii obchodził 80. rocznicę utworzenia w tym kraju egzarchatu apostolskiego. Centralne uroczystości odbyły się w kościele Matki Bożej Wniebowziętej w Sofii. Obchodzimy tę rocznicę nie zapominając o świadectwie wiary, jakie nam pozostawili nasi poprzednicy, a zwłaszcza o sposobie, w jaki przeżywali trudne chwile...
Czyta się kilka minut

» Kościół bizantyjsko-słowiański (greckokatolicki) w Bułgarii obchodził 80. rocznicę utworzenia w tym kraju egzarchatu apostolskiego. Centralne uroczystości odbyły się w kościele Matki Bożej Wniebowziętej w Sofii. – Obchodzimy tę rocznicę nie zapominając o świadectwie wiary, jakie nam pozostawili nasi poprzednicy, a zwłaszcza o sposobie, w jaki przeżywali trudne chwile – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Christo Projkow.

» Stolica Apostolska wyraziła zaniepokojenie przypadkami wykorzystywania wolności religijnej jako pretekstu do łamania innych praw człowieka oraz braku takiej wolności, szczególnie wobec mniejszości religijnych. Mówił o tym abp Celestino Migliore, stały obserwator watykański przy ONZ, w Nowym Jorku podczas 61. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych nt. wspierania i ochrony praw człowieka, a zwłaszcza skutecznego wcielania ich w życie i podstawowych swobód.

» Brat Andrew Bertie, książę i wielki mistrz Zakonu Maltańskiego, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Matteo Ricciego. Nagrodę wręczono na Katolickim Uniwersytecie w Mediolanie, którego Wydział Nauk Politycznych jest fundatorem wyróżnienia. Patronem nagrody jest włoski jezuita misjonarz, który działał w Chinach na przełomie XVI i XVII w. Oświadczenie uniwersyteckie podkreśla, że brat Bertie pełniąc swe funkcje, wykazał „całkowite oddanie na rzecz takich wartości, jak solidarność i wspieranie jednostki ludzkiej wraz z najwyższym profesjonalizmem”.

» We wschodnioalgierskim miasteczku Suk Ahras, rodzinnym mieście św. Augustyna (354-430), zapłonęła „pochodnia dialogu”. Będzie ona wędrowała przez miejsca związane z życiem i działalnością wielkiego ojca Kościoła, a punktem docelowym jest Pawia na północy Włoch, gdzie w miejscowej bazylice San Pietro in Ciel d’Oro spoczywają jego doczesne szczątki.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Jeśli już znasz „Przewodnik Katolicki”, wykup subskrypcję by uzyskać dostęp do wszystkich treści z nowych numerów, numerów archiwalnych oraz całkowicie unikalnych treści publikowane jedynie w internecie.

Koszt rocznej subskrypcji  przy płatnościach miesięcznych to 239 zł. Przy płatności z góry za rok otrzymasz 25% rabat. Oszczędzasz 66 zł.

↺ Automatyczne odnowienie płatności; rezygnuj kiedy chcesz!

 

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 45/2006