Logo Przewdonik Katolicki

Niech miłość nas przynagla

Błażej Tobolski
Fot.

O potrzebie misyjnego zaangażowania całego Kościoła przypomniał Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na Placu św. Piotra. Nawiązując do obchodzonej w tym dniu już po raz 80. Niedzieli Misyjnej, Ojciec Święty podkreślił znaczenie głoszenia Dobrej Nowiny, że Bóg jest miłością i przypomniał, że misja wypływa z serca. Oto fragmenty papieskich...

O potrzebie misyjnego zaangażowania całego Kościoła przypomniał Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na Placu św. Piotra. Nawiązując do obchodzonej w tym dniu już po raz 80. Niedzieli Misyjnej, Ojciec Święty podkreślił znaczenie głoszenia Dobrej Nowiny, że Bóg jest miłością i przypomniał, że „misja wypływa z serca”.

Oto fragmenty papieskich rozważań:

Drodzy bracia i siostry!
Obchodzimy dzisiaj 80. Światowy Dzień Misyjny, ustanowiony przez Piusa IX [...]. W tym roku, w tradycyjnym Orędziu z tej okazji zaproponowałem temat „Miłość duszą misji”. W istocie misja, jeśli nie ożywia jej miłość, sprowadza się do działalności filantropijnej i społecznej. Dla chrześcijan natomiast liczą się słowa Apostoła Pawła: „Miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5, 14). Miłość, którą kierował się Ojciec, posyłając swego Syna na świat, Syn zaś, ofiarowując się za nas aż po śmierć na krzyżu, tę samą miłość Duch Święty wlał do serc wierzących. Każdy ochrzczony, niczym szczep złączony z winoroślą, może w ten sposób współpracować z misją Jezusa, która w tym się zawiera: nieść każdej osobie dobrą nowinę, że „Bóg jest miłością” i właśnie dlatego pragnie zbawić świat [...].

Misja wypływa zawsze z serca przemienionego przez miłość Boga, o czym świadczą niezliczone dzieje świętych i męczenników, którzy na różne sposoby oddali życie w służbie Ewangelii. Misja jest więc warsztatem, w którym każdy znajdzie dla siebie zajęcie: ci, którzy zobowiązują się do budowania we własnej rodzinie Królestwa Bożego; ci, którzy przeżywają w duchu chrześcijańskim swą pracę zawodową; ci, którzy całkowicie oddają się Panu; ci, którzy idą za Jezusem Dobrym Pasterzem w posłudze święceń dla Ludu Bożego; ci wreszcie w sposób szczególny uczestniczą w głoszeniu Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają. Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam przeżywać z odnowionym zapałem, każdy w sytuacji, w której postawiła go Opatrzność, radość i odwagę głoszenia misji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki