Logo Przewdonik Katolicki

Dni skupienia Akcji Katolickiej

Marcin Jarzembowski
Fot.

Członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej wzięli udział w dniach skupienia, które odbyły się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym św. Wojciecha na bydgoskich Piaskach. Konferencje zatytułowane Kościół w świecie współczesnym wygłosił asystent AK w diecezji toruńskiej ks. Wiesław Łużyński. Kapłan omówił odniesienie Kościoła do współczesnego...

Członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej wzięli udział w dniach skupienia, które odbyły się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym św. Wojciecha na bydgoskich Piaskach. Konferencje zatytułowane „Kościół w świecie współczesnym” wygłosił asystent AK w diecezji toruńskiej – ks. Wiesław Łużyński.

Kapłan omówił odniesienie Kościoła do współczesnego świata oraz znaczenie jego autorytetu w sprawach społecznych. Kolejne zagadnienia dotyczyły politycznych kompetencji ludzi świeckich i duchownych. Na zakończenie ks. Wiesław Łużyński wspomniał o motywach angażowania się w życie społeczne. – Wielu z nas bardzo mocno utkwiło w pamięci zdanie rekolekcjonisty, które zaczerpnął z wypowiedzi jednego z filozofów. Mianowicie – „Żeby zło triumfowało, wystarczy, aby dobrzy ludzie nic nie robili” – tłumaczy Hanna Marchlik, prezes zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej.

Na zakończenie podczas Mszy Świętej kapłani zaapelowali do uczestników, aby nieśli nadzieję tym, którzy jej nie widzą, by szli w świat, stając się „zaczynem prawdy”. Wśród obecnych osób był członek Akcji Katolickiej – poseł Tomasz Latos oraz kandydaci do wyborów samorządowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki