Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Benedykt XVI spotkał się z Emmanuelem III Delly, patriarchą Babilonii Chaldejskiej, który przedstawił Ojcu Świętemu trudną, wręcz tragiczną, jak to później określił Papież, sytuację ludności Iraku, gdzie chrześcijanie i muzułmanie żyją razem od czterdziestu wieków, jako dzieci tej samej ziemi. » W Rzymie odbyła się sesja delegatów...

» Benedykt XVI spotkał się z Emmanuelem III Delly, patriarchą Babilonii Chaldejskiej, który przedstawił Ojcu Świętemu trudną, wręcz „tragiczną”, jak to później określił Papież, sytuację ludności Iraku, „gdzie chrześcijanie i muzułmanie żyją razem od czterdziestu wieków, jako dzieci tej samej ziemi”.

» W Rzymie odbyła się sesja delegatów Episkopatów Europy ds. duszpasterstwa akademickiego. Jej celem było przygotowanie planowanego na czerwiec przyszłego roku spotkania nauczycieli akademickich naszego kontynentu, które ma nawiązywać do 50-lecia Traktatów Rzymskich, ustanawiających Wspólnotę Europejską.

» Niemieccy biskupi katoliccy zaapelowali do przedstawicieli świata islamskiego o zdecydowane przeciwstawienie się wszelkim aktom przemocy uzasadnianych religijnie. W oświadczeniu „O właściwy dialog między chrześcijaństwem a islamem” wyrazili oni nadzieję, że prawo człowieka do wolności wyznania będzie realizowane w pełnym wymiarze również w krajach rządzonych przez muzułmanów.

» Sto arcydzieł największych mistrzów światowego malarstwa: Rafaela, Michała Anioła, Tycjana, Caravaggio, El Greca i Rembrandta można oglądać na wystawie przygotowanej z okazji 500-lecia rozpoczęcia budowy nowej Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Czynna będzie w skrzydle Karola Wielkiego do 8 marca przyszłego roku.

» Zorganizowanie „misyjnego mostu modlitewnego” zaproponowały Papieskie Dzieła Misyjne (PDM) w Czechach. Miałby się on rozpocząć w przededniu tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, w sobotę 21 października o godz. 21. Celem tych działań jest ogarnięcie ludzi na całym świecie modlitwą w intencji szerzenia „radości Ewangelii na całej planecie”. Wszyscy, którzy chcieliby się w tę inicjatywę włączyć, będą mogli się modlić zarówno prywatnie, jak i wraz z innymi w świątyniach. Zewnętrznym znakiem podjęcia tej inicjatywy będzie zapalona świeca oraz odmówienie Różańca lub jakiejkolwiek innej modlitwy w intencji misji i za misjonarzy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki