Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» W Katowicach odbyło się spotkanie porozumienia Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce. Uczestnicy obrad zwrócili się z apelem do odpowiedzialnych organów władz Rzeczypospolitej Polskiej o obronę praw polskich migrantów zarobkowych w krajach Unii Europejskiej oraz ustanowienie regulacji prawnych ograniczających handel w niedziele i święta. » Uroczysta Mszę św. z okazji...

» W Katowicach odbyło się spotkanie porozumienia Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce. Uczestnicy obrad zwrócili się z apelem do odpowiedzialnych organów władz Rzeczypospolitej Polskiej o obronę praw polskich migrantów zarobkowych w krajach Unii Europejskiej oraz ustanowienie regulacji prawnych ograniczających handel w niedziele i święta.

» Uroczysta Mszę św. z okazji święta Wojsk Lądowych odprawiona została w bydgoskim kościele garnizonowym. We wspólnej modlitwie w 323. rocznicę odsieczy wiedeńskiej wzięli udział żołnierze, rodziny oraz dowództwo Pomorskiego Okręgu Wojskowego.

» Minął rok działalności pierwszego katolickiego portalu matrymonialnego www.przeznaczeni.pl. W tym czasie odbyły się cztery śluby „Strefowiczów” – jak nazywają samych siebie użytkownicy portalu, 26 par się zaręczyło, a 95 par jest zakochanych. Pierwsze małżeństwo spodziewa się dziecka.

» Przewodniczący Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski bp Kazimierz Górny popiera inicjatywę wprowadzenia do Konstytucji RP zapisu chroniącego życie od poczęcia do naturalnej śmierci. W specjalnym stanowisku przekazanym KAI apeluje też o modlitwę za parlamentarzystów „o światło Ducha Świętego i odwagę” przy wprowadzeniu tego zapisu.

» Niemal 50 prac graficznych złożyło się na niezwykłą wystawę „Listy do Jana Pawła II”, którą można oglądać w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie. Prace eksponowane na wystawie są plonem konkursu, który odbył się w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Ekspozycję można oglądać do 7 października.

» Nadzieję, iż w odbudowę cerkwi z Komańczy włączą się wszyscy bez względu na wyznanie, wyraził w rozmowie z KAI arcybiskup Adam, ordynariusz prawosławnej diecezji przemyskiej i nowosądeckiej. Zabytkowa cerkiew pw. Opieki Matki Bożej w Komańczy spłonęła 13 września w niewyjaśnionych okolicznościach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki