Logo Przewdonik Katolicki

Radosne serca

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy odbył się II Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc przegląd twórczości artystycznej dzieci z domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wzięło w nim udział blisko stu uczestników z całego kraju. Organizatorem imprezy była Fundacja Nowe Pokolenie w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Podczas finału w Filharmonii Pomorskiej wystąpiła Krystyna Prońko. Warunkiem...

W Bydgoszczy odbył się II Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc – przegląd twórczości artystycznej dzieci z domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wzięło w nim udział blisko stu uczestników z całego kraju. Organizatorem imprezy była Fundacja Nowe Pokolenie w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Podczas finału w Filharmonii Pomorskiej wystąpiła Krystyna Prońko.

Warunkiem udziału w finale festiwalu były wcześniejsze eliminacje, które przeprowadzono w Gdyni, Gliwicach oraz Łodzi. Wzięło w nich udział 450 uczestników. Zakwalifikowało się 92. Młodzi prezentowali swoje umiejętności w pięciu kategoriach: fotografia, muzyka, plastyka, recytacja oraz taniec. – Chcemy, aby dzieci z placówek opiekuńczo-wychowaczych i domów dziecka miały możliwość pokazania szerszemu gronu swoich talentów. Warto zwrócić na nie uwagę – przyznaje organizator festiwalu Marek Maciejewski.

Siostra Alicja Karczmarczyk ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo przyjechała z dziewięciorgiem dziewcząt z Kartuz. Jej podopieczne zaprezentowały się w kategoriach taniec i muzyka. W ubiegłym roku zajęły drugie miejsce. Zdaniem siostry Alicji, w Polsce jest zbyt mało imprez, które promują dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. – Tutaj objawia się prawda, że dzieci te nie są „marginesem społecznym”. Posiadają wiele talentów, które pomagają im w późniejszym życiu. Jest to również realizacja myśli Jana Pawła II, który prosił, aby nie zapominać o samotnych i odrzuconych – przyznaje.

Dla osób, które zdobyły laury zwycięstwa, Urząd Miasta Bydgoszczy przygotował stypendia naukowe w wysokości dwóch tysięcy złotych każde.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki