Logo Przewdonik Katolicki

Czas zamachów

Adam Suwart, PK
Fot.

Dziesięciu Brytyjczyków i jedenastu Turków zostało rannych w serii eksplozji, do jakich doszło z niedzieli na poniedziałek około północy w tureckim kurorcie Marmaris. Sześć osób zostało rannych w tym samym czasie wskutek innego wybuchu w Stambule. Jak poinformował PAP konsul generalny RP w Stambule Marcin Wilczek, placówka nie otrzymała żadnych informacji ani zgłoszeń o poszkodowanych...

Dziesięciu Brytyjczyków i jedenastu Turków zostało rannych w serii eksplozji, do jakich doszło z niedzieli na poniedziałek około północy w tureckim kurorcie Marmaris. Sześć osób zostało rannych w tym samym czasie wskutek innego wybuchu w Stambule.

Jak poinformował PAP konsul generalny RP w Stambule Marcin Wilczek, placówka nie otrzymała żadnych informacji ani zgłoszeń o poszkodowanych obywatelach polskich. Według tureckiej policji, w Marmaris eksplodowały trzy bomby – dwie, podłożone w śmietnikach na nadmorskiej promenadzie, nie spowodowały ofiar w ludziach; trzecia została umieszczona pod siedzeniem mikrobusu i spowodowała obrażenia u 21 osób.

W Marmaris, które jest popularnym wakacyjnym ośrodkiem turystycznym, policja wprowadziła nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, wzmacniając patrole i ustawiając blokady na drogach dojazdowych do miasta.

Tej samej nocy, w drugim zamachu bombowym, tym razem w Stambule, zostało rannych sześciu obywateli tureckich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki