Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Obchody 65. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyły się 14 sierpnia na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. W uroczystościach wzięło udział ok. 2 tys. osób. Na terenie byłego obozu Auschwitz, przy bloku 11, w którym męczeńską śmierć poniósł św. Maksymilian Kolbe, kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. Eucharystię koncelebrowało...

» Obchody 65. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyły się 14 sierpnia na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. W uroczystościach wzięło udział ok. 2 tys. osób. Na terenie byłego obozu Auschwitz, przy bloku 11, w którym męczeńską śmierć poniósł św. Maksymilian Kolbe, kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. Eucharystię koncelebrowało ok. 60 księży zakonnych i diecezjalnych.

» Prawie trzy tysiące wiernych z diecezji kaliskiej wzięło udział w odpuście w sanktuarium w Skalmierzycach. Wielu z nich przyszło w grupach pielgrzymkowych z różnych miejsc diecezji. W tym roku przypada 40. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej.

» W Radomiu obchodzono uroczystości z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Romana Kotlarza – bohatera radomskiego Czerwca 1976 roku. Kapłan ten jest również symbolem walki robotników o wolność i godność ludzkiego życia.

» W sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na górze Jamna k. Tarnowa zakończył się „Zlot Matek Bożych”, zorganizowany przez o. Jana Górę OP, duszpasterza młodzieży z Poznania. Przywieziono tu ok. 20 wizerunków Maryi, czczonych w dużych i małych sanktuariach oraz innych kościołach w całej Polsce.

» Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w corocznej pielgrzymce kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

» Na Świętej Górze Grabarce koło Siemiatycz w święto Przemienienia Pańskiego 19 sierpnia modliło się kilkadziesiąt tysięcy prawosławnych. Grabarka wraz ze Świętą Górą Krzyży, cerkwią na wzgórzu i żeńskim klasztorem to święte miejsce wyznawców prawosławia. Nazywana często „prawosławną Częstochową” jest najbardziej znanym sanktuarium prawosławnym w Polsce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki