Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Adam Gajewski
Fot.

» 13 sierpnia już po raz piąty bydgoska parafia pw. Bożego Ciała wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przeprowadziły akcję Podaruj choremu kropelkę życia. Parafianie krwiodawcy, korzystając z wyposażenia specjalnego autobusu medycznego, oddali blisko trzydzieści litrów krwi. Ofiarna akcja odbyła się w przededniu liturgicznego wspomnienia św. Maksymiliana Marii...

» 13 sierpnia już po raz piąty bydgoska parafia pw. Bożego Ciała wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przeprowadziły akcję „Podaruj choremu kropelkę życia”. Parafianie krwiodawcy, korzystając z wyposażenia specjalnego autobusu medycznego, oddali blisko trzydzieści litrów krwi. Ofiarna akcja odbyła się w przededniu liturgicznego wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona polskich krwiodawców.

» 15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w całym kraju, również w naszym regionie był dniem modlitewnego wspomnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, Bitwy Warszawskiej roku 1920 oraz innych uczestników walk o niepodległość Ojczyzny.

» Mieszkańcy Chraplewa (parafia Słupy, dekanat szubiński) wznieśli w swej wiosce nową figurę maryjną. Poświęcenie figury odbyło się 20 sierpnia.

» Sławomir Sieński, student wychowania muzycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, organista z praktyką liturgiczną i ceremonialną, chętnie podejmie posługę organistowską w którejś z parafii. Na duchową formację Sławka składa się m.in. kilka lat Drogi Neokatechumenalnej. Wspólnoty zainteresowane współpracą z młodym organistą proszone są o kontakt z naszą redakcją.

» Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej informuje, że ostatni w tym roku cykl przygotowań osób dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpocznie się 1 października w bydgoskiej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przy ul. Ugory 16. Zainteresowani proszeni są o przybycie na Mszę św. o godz. 15, zabranie świadectwa chrztu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki