Logo Przewdonik Katolicki

15 lat Radia „Fiat”

Błażej Tobolski
Fot.

Katolickie Radio Fiat w Częstochowie powstało 15 lat temu. Początki rozgłośni związane są bezpośrednio z VI Światowym Dniem Młodzieży i spotkaniem z Janem Pawłem II w sierpniu 1991 roku w Częstochowie. Stacja była pierwszą niezależną, a zarazem katolicką rozgłośnią w regionie. Z okazji jubileuszu 10 sierpnia metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak odprawił...

Katolickie Radio „Fiat” w Częstochowie powstało 15 lat temu. Początki rozgłośni związane są bezpośrednio z VI Światowym Dniem Młodzieży i spotkaniem z Janem Pawłem II w sierpniu 1991 roku w Częstochowie. Stacja była pierwszą niezależną, a zarazem katolicką rozgłośnią w regionie. Z okazji jubileuszu 10 sierpnia metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak odprawił Mszę św. w intencji pracowników i słuchaczy Radia w kościele rektorackim pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Jako pierwsza rozgłośnia w kraju Radio „Fiat” transmitowało Apele Jasnogórskie. W rozgłośni gościli najwybitniejsi przedstawiciele Kościoła, kultury i polityki, ale najważniejszym jej zadaniem jest ewangelizacja.

Ks. Piotr Zaborski, dyrektor programowy, zwraca uwagę, że po piętnastu latach profil rozgłośni się nie zmienił, ale został rozszerzony o wiadomości z miasta i regionu, dotyczące zarówno wydarzeń religijnych, kulturalnych, jak i społecznych. Dzięki bezpośrednim transmisjom słuchacze mogą uczestniczyć w ważnych dla archidiecezji uroczystościach religijnych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki