Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

Młodzi z wielu krajów Europy wspólnie modlili się i wymieniali doświadczeniami na VII Spotkaniu Młodych w Wadowicach. Tegoroczne odbyło się pod hasłem: Bóg jest miłością. Jak co roku, zorganizowała je Wspólnota Emmanuel. W Świętej Lipce na Mazurach odbyły się już po raz siódmy coroczne Jezuickie Dni Młodzieży. Do sanktuarium maryjnego przyjechało...

» Młodzi z wielu krajów Europy wspólnie modlili się i wymieniali doświadczeniami na VII Spotkaniu Młodych w Wadowicach. Tegoroczne odbyło się pod hasłem: „Bóg jest miłością”. Jak co roku, zorganizowała je Wspólnota Emmanuel.

» W Świętej Lipce na Mazurach odbyły się już po raz siódmy coroczne Jezuickie Dni Młodzieży. Do sanktuarium maryjnego przyjechało ponad 300 studentów z całej Polski, zaangażowanych w akademickich ośrodkach duszpasterskich, prowadzonych przez jezuitów na terenie kraju.

» Polacy z Brazylii, których przodkowie w latach 1850-1930 wyemigrowali z kraju, modlili się w sanktuarium maryjnym w Licheniu. 16-osobowa grupa przyjechała do Polski na zaproszenie Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów z siedzibą w Koninie. Licheń był ostatnim miejscem, które odwiedzili podczas pobytu w kraju.

» Sto lat skończył ks. Kazimierz Orkusz z Gdańska. W stanie kapłańskim przeżył już 72 lata, z czego pięćdziesiąt siedem w Trójmieście. Na obchody jubileuszu sędziwego kapłana przybył metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski.

» Wiele symboli góralskich towarzyszyło obchodom 200-lecia parafii pw. Marii Magdaleny w Poroninie k. Zakopanego. Uroczystą sumę odpustową odprawił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Z tej okazji można też oglądać wystawę poświęconą dwustuletniej historii kościoła.

» Kilkanaście minut przed wieczorną Mszą św. w archikatedrze wrocławskiej policja zatrzymała pijanego mężczyznę, który rowerem jeździł wewnątrz świątyni. Zatrzymany 59-letni mieszkaniec Wrocławia miał we krwi 2,2 promila alkoholu.

» Do Lourdes dotarli uczestnicy pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej szlakiem sanktuariów maryjnych. Pielgrzymi, którzy wyjechali z Rzeszowa, pokonali 3 tys. kilometrów w 21 dni. W sanktuarium w Lourdes powitał ich biskup diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki