Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Pod hasłem Powołanie w Tajemnicy Kościoła obchodzony był 43. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji Benedykt XVI wystosował orędzie, w którym przedstawił główne założenia i oczekiwania całego Kościoła, związane z tym wydarzeniem. Zwrócił w nim uwagę na zawsze aktualne zadanie i miejsce posługi kapłańskiej w życiu Kościoła...

» Pod hasłem „Powołanie w Tajemnicy Kościoła” obchodzony był 43. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji Benedykt XVI wystosował orędzie, w którym przedstawił główne założenia i oczekiwania całego Kościoła, związane z tym wydarzeniem. Zwrócił w nim uwagę na zawsze aktualne zadanie i miejsce posługi kapłańskiej w życiu Kościoła oraz na istnienie w nim licznych i różnorodnych powołań.

» Tegoroczny maj, miesiąc poświęcony Maryi, Benedykt XVI rozpoczął nawiedzeniem sanktuarium Matki Bożej Miłości w miejscowości Castel di Leva pod Rzymem. Przed znajdującym się tam cudownym obrazem Papież poprowadził modlitwę różańcową.

» 150-lecie swojego istnienia obchodzi w tym roku australijska Polonia. Centralne obchody pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Karpińskiego, delegata Episkopatu ds. duszpasterstwa emigracji, odbyły się w pierwszej polskiej osadzie Polish Hill River.

» Episkopat Anglii i Walii zaapelował do rządu o zaniechanie planów zmian ustawy o otwarciu sklepów w niedziele. Dotychczasowe regulacje pozwalają, aby przez całą niedzielę otwarte były wyłącznie obiekty o powierzchni mniejszej niż 280 metrów kwadratowych, a większe jedynie przez sześć godzin. Jednak pod presją właścicieli supermarketów władze chcą złagodzić dotychczasowe ustalenia.

» Benedykt XVI przewodniczył w Bazylice św. Piotra Mszy św. z okazji 500-lecia powstania Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Wzięli w niej udział jej członkowie, ich rodziny, byli gwardziści i liczni pielgrzymi ze Szwajcarii na czele z prezydentem Konfederacji, Moritzem Leuenbergerem.

» Na całym świecie do kapłaństwa przygotowuje się ponad 100 tys. kandydatów. W 2004 r. było ich dokładnie 113 044, a ich liczba stale wzrasta. W 1978 r. było zaledwie 63,8 tys. seminarzystów diecezjalnych i zakonnych. Oznacza to, że za pontyfikatu Jana Pawła II liczba alumnów wzrosła o prawie 77 proc.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki