Logo Przewdonik Katolicki

Hołd dla „Lolka”

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Słowa Jana Pawła II, skierowane na krótko przed śmiercią do młodzieży, stały się inspiracją do zorganizowania w Szkole Podstawowej nr 28 w Bydgoszczy Dnia Papieskiego. Do kwietniowych uroczystości nauczyciele i uczniowie przygotowywali się od lutego. Pomysł był ambitny zorganizować uroczysty apel składający się z dwóch części teatralno-muzycznej i multimedialnej....

Słowa Jana Pawła II, skierowane na krótko przed śmiercią do młodzieży, stały się inspiracją do zorganizowania w Szkole Podstawowej nr 28 w Bydgoszczy Dnia Papieskiego. Do kwietniowych uroczystości nauczyciele i uczniowie przygotowywali się od lutego. Pomysł był ambitny – zorganizować uroczysty apel składający się z dwóch części – teatralno-muzycznej i multimedialnej. Jedno z przedstawień zaszczycił swoją obecnością bp Jan Tyrawa.

Książka ks. Malińskiego dała podstawę do stworzenia scenariusza, nie zabrakło „papieskich” piosenek: „Barki”, „Abba, Ojcze” czy „A my wom zycymy...”. Powstał nawet specjalny dziewięciominutowy dokument składający się ze zdjęć i fragmentów różnych filmów. Największe przeżycia pojawiły się podczas próby generalnej – wówczas młodzi aktorzy po raz pierwszy obejrzeli film – wspomnienie o Janie Pawle II. – Część z nich popłakała się ze wzruszenia. Na szczęście udało nam się wspólnymi siłami opanować emocje i spokojnie doczytać kolejne fragmenty związane z biografią Papieża – wspomina nauczycielka Agnieszka Żarnowska.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie dwukrotnie – podczas jednego z nich na szkolnej uroczystości pojawił się ordynariusz bydgoski. – Aktorzy się nie denerwowali, choć wszyscy byliśmy poruszeni. Mateusz Pyzik, grający Karola Wojtyłę, doczekał się nawet pochwały księdza biskupa – dodaje współorganizatorka Maria Zehner.

Wysiłek się opłacił. Jak wyznaje Agnieszka Chodur, rodzice również chcieliby zobaczyć przedstawienie poświęcone „Lolkowi”. – Zatem, kto wie, może Dzień Papieski jeszcze nie dobiegł końca. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli pokazać nasze wspomnienie innym. To prawdziwy hołd złożony Janowi Pawłowi II.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki