Logo Przewdonik Katolicki

Rozśpiewana biografia Karola Wojtyły

PK
Fot.

Piosenki, wspomnienia, zabawy, upominki i słodki poczęstunek złożyły się na program przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy z okazji przypadającej niedawno 87. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomniano najważniejsze momenty z życia Papieża Polaka. Powrócono do różnych wydarzeń od wadowickich lat Karola Wojtyły, poprzez posługę kardynalską,...

Piosenki, wspomnienia, zabawy, upominki i słodki poczęstunek złożyły się na program przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy z okazji przypadającej niedawno 87. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomniano najważniejsze momenty z życia Papieża Polaka.

Powrócono do różnych wydarzeń – od wadowickich lat Karola Wojtyły, poprzez posługę kardynalską, objęcie Stolicy Piotrowej, aż po dramatyczną godzinę zamachu Alego Agcy, dni, w których Jan Paweł II odchodził do Domu Ojca. Utrwalano kluczowe daty, postaci. Śpiewano. Nie zabarakło „Barki”, nie zabrakło modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. – Postać Papieża wciąż nas inspiruje i jednoczy – mówi Katarzyna Warmijak, katechetka w ZS nr 30: – Wystarczyło jedynie rzucić pomysł uczczenia rocznicy papieskich urodzin, a wyzwoliła się potężna, dobra energia. Z zapałem przystąpiono do tworzenia różnorodnego programu, przygotowania strojów, rekwizytów. Dzieci opanował entuzjazm, nie mogły doczekać się daty prezentacji – dodaje nauczycielka. Młodzi artyści rzeczywiście wypadli znakomicie.


Ks. prałat Romuald Biniak dziękuje uczniom za udział w akcji „Pola nadziei”

Aktywność, która leczy
Zespół Szkół nr 30 to placówka o profilu specjalnym, przeznaczona dla dzieci z różnym stopniem upośledzenia umysłowego. Każdy sukces wychowanków cieszy tutaj podwójnie, ma swoje znaczenie terapeutyczne, społeczne. Szkoła angażuje się w wiele przedsięwzięć, w tym również organizowanych przez diecezję. Papieska uroczystość stała się także okazją do wyróżnienia uczniów uczestniczących w akcji „Pola nadziei” bydgoskiego Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki