Logo Przewdonik Katolicki

Został - i jest z nami

Michał Chojnacki
Fot.

"Janowi Pawłowi II w hołdzie" - słowa te były myślą przewodnią nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kole, połączonej z odsłonięciem tablicy upamiętniającej osobę Papieża. W sesji, która odbyła się 29 kwietnia br., uczestniczyli przedstawiciele wszystkich środowisk miasta, którym bliska jest postać Ojca Świętego. Aktu poświecenia tablicy, ulokowanej na frontowej ścianie...

"Janowi Pawłowi II w hołdzie" - słowa te były myślą przewodnią nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kole, połączonej z odsłonięciem tablicy upamiętniającej osobę Papieża. W sesji, która odbyła się 29 kwietnia br., uczestniczyli przedstawiciele wszystkich środowisk miasta, którym bliska jest postać Ojca Świętego.Aktu poświecenia tablicy, ulokowanej na frontowej ścianie Ratusza, dokonał ks. kan. Józef Wronkiewicz, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. W ceremonii uczestniczyli licznie mieszkańcy miasta. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Miejska Orkiestra Dęta OSP i Manufaktura Piosenki Harcerskiej "Wartaki".
Wcześniej kilka osób, wśród nich ks. Józef Wronkiewicz, podzieliło się z zebranymi wspomnieniami ze spotkań z Papieżem. Organista Jan Kordylewski i kierownik Miejskiej Orkiestry Dętej Jerzy Budka opowiadali o uczestnictwie kolskiej orkiestry w pielgrzymkach, zwłaszcza o tej do Rzymu, podczas której wykonała ona dla Papieża "Czarną Madonnę" i z której cenną pamiątką jest wspólna fotografia z Janem Pawłem II. Dla Papieża śpiewały również "Wartaki", do czego wrócił myślą kierownik zespołu Henryk Perzyński. Natomiast dawniejszy przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Jabłoński przybliżył szczegóły nadania i wręczenia Papieżowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Koła. Temat ten uzupełnił były burmistrz miasta Jerzy Przybylski. O przeżyciach związanych ze śmiercią Jana Pawła II mówił obecny burmistrz Jan Stępiński.
W części artystycznej według scenariusza Haliny Grabowskiej wystąpili uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 przygotowani przez Katarzynę Prądzyńską oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole. Zebrani usłyszeli m.in. "Modlitwę" - wiersz autorstwa kolskiego poety Stanisława Galemby, a na zakończenie spotkania włączyli się w śpiew "Barki".
Podczas pielgrzymek papieskich do Ojczyzny wielokrotnie wznosiliśmy okrzyk: "Zostań z nami! Zostań z nami!". Dziś, w bardzo wielu okolicznościach myślę o tym, że Ojciec Święty spełnił naszą wolę. Został - i jest z nami.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki