Logo Przewdonik Katolicki

Okno papieskie w Brzozie

Marcin Jarzembowski
Fot.

Mieszkańcy parafii Najświętszej Maryi Panny w Brzozie w wyjątkowy sposób uczcili pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. W świątyni zostało zainstalowane okno, z którego na wiernych spoglądał Sługa Boży. Na samej górze widniał napis Nie lękajcie się. Uroczystego odsłonięcia oraz poświęcenia dokonał proboszcz ks. Bogusław Kühn. Przez cały dzień parafianie...

Mieszkańcy parafii Najświętszej Maryi Panny w Brzozie w wyjątkowy sposób uczcili pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. W świątyni zostało zainstalowane okno, z którego na wiernych spoglądał Sługa Boży. Na samej górze widniał napis „Nie lękajcie się”. Uroczystego odsłonięcia oraz poświęcenia dokonał proboszcz ks. Bogusław Kühn.

Przez cały dzień parafianie czuwali na modlitwie w czasie Mszy św. oraz nabożeństw. Wcześniej przygotowano okolicznościowe wystawy. Rysunki i portrety Jana Pawła II, kartki okolicznościowe, monety, medale pochodziły z prywatnych zbiorów mieszkańców oraz z Domu Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej.

Wieczorny program artystyczny przepełniony modlitwą, skupieniem, wspomnieniami, poezją i śpiewem zaprezentowali uczniowie miejscowych szkół. Spotkanie zakończyło się przy krzyżu misyjnym, gdzie z zapalonych zniczy utworzono serca dla Ojca Świętego. Nad całością czuwali członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w Brzozie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki