Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II na całym świecie modlono się o jego rychłą beatyfikację. Jako pierwsi zrobili to Japończycy, jako jedni z ostatnich Meksykanie, którzy sam moment śmierci Jana Pawła II wspominali o godzinie 14.37 miejscowego czasu. » W Japonii podczas specjalnej Mszy św. w kościele św. Ignacego w Tokio o kanonizację Jana Pawła II...

» W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II na całym świecie modlono się o jego rychłą beatyfikację. Jako pierwsi zrobili to Japończycy, jako jedni z ostatnich – Meksykanie, którzy sam moment śmierci Jana Pawła II wspominali o godzinie 14.37 miejscowego czasu.

» W Japonii podczas specjalnej Mszy św. w kościele św. Ignacego w Tokio o kanonizację Jana Pawła II modliło się ponad stu miejscowych Polaków. Liturgii przewodniczył duszpasterz Polonii jezuita o. Tadeusz Obłąk.

» W rocznicę śmierci Papieża w stolicy Indii, New Delhi, odsłonięto odlane w brązie popiersie Jana Pawła II. Na zaproszenie Konferencji Biskupów w uroczystości wzięli udział ministrowie, ambasadorzy, przywódcy religijni i społeczni.

» Blisko tysiąc osób – katolików, staroobrzędowców, prawosławnych, żydów i innych – zgromadziła Msza św. za Jana Pawła II, odprawiona w moskiewskiej katedrze katolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgii przewodniczył metropolita w Moskwie abp Tadeusz Kondrusiewicz.

» Kościół katolicki w Niemczech uroczyście wspominał Jana Pawła II. Arcybiskup Kolonii kard. Joachim Meisner podczas Mszy św. w kolońskiej katedrze powiedział: – Kto spotkał się z Janem Pawłem II, odczuwał tchnienie wieczności. Jego prawie 27-letni pontyfikat stał się filarem prawdy dla świata.

» W Brazylii Jana Pawła II nazywa się „Janem Bożym”. Pierwszą rocznicę jego śmierci uczczono w całym kraju modlitwami oraz spotkaniami i refleksjami nad nauczaniem papieskim. Przed południem kard. Geraldo Majella Agnelo, przewodniczący Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB), odprawił w katedrze w Terreiro de Jesus rocznicową Mszę św.

» Kilometrowe kolejki do ołtarzy z wizerunkami Jana Pawła II, miliony ludzi w kościołach, procesje ulicami miast – tak Ameryka Łacińska wspominała Jana Pawła II w pierwszą rocznicę jego śmierci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki