Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczęło oficjalnie swoją działalność. Powołane przez Radę Miasta Warszawy jako samorządowa instytucja kultury zajmować się będzie popularyzowaniem nauczania Papieża Polaka. » Mieszkańcy Wadowic, rodzinnego miasta Jana Pawła II, modlili się o rychłą beatyfikację swojego krajana. We Mszy św. polowej w tej intencji uczestniczyło na...

» Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczęło oficjalnie swoją działalność. Powołane przez Radę Miasta Warszawy jako samorządowa instytucja kultury zajmować się będzie popularyzowaniem nauczania Papieża Polaka.

» Mieszkańcy Wadowic, rodzinnego miasta Jana Pawła II, modlili się o rychłą beatyfikację swojego krajana. We Mszy św. polowej w tej intencji uczestniczyło na wadowickim rynku kilka tysięcy osób: mieszkańców miasta, ale także gości z całej Polski i zagranicy.

» W rocznicę śmierci Papieża, dokładnie o godzinie 21.37 został uruchomiony serwis internetowy www.2137.pl. Jego celem jest pomaganie ludziom w podejmowaniu zmian w swoim życiu. Na początku serwis startuje w polskiej wersji językowej, ale docelowo ma funkcjonować zarówno w wielu językach krajów UE, jak i w hebrajskim i arabskim.

» Na Jasną Górę dotarł „Płomień Lolka” – ogień zapalony nad grobem Papieża Jana Pawła II. Na specjalnej pochodni przeniosła go grupa Włochów.

W Teatrze Wielkim w Warszawie odbył się koncert „Jan Paweł II in memorial” pod dyrekcją światowej sławy tenora Placido Domingo.

» Polska prapremiera „Requiem” Giovanniego Veneriego, utworu dedykowanego Janowi Pawłowi II, odbyła się w bazylice jasnogórskiej. Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej dyrygował sam kompozytor.

» Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” oraz Wyższa Szkoła Gospodarki zainaugurowały spotkania pod nazwą „Pokolenie JPII”. Co miesiąc będą zapraszani goście, którzy w swym życiu czerpią z nauczania Ojca Świętego.

» Tysiące zniczy i góralskie watry płonęły wzdłuż „Drogi Papieskiej”, którą Ojciec Święty Jan Paweł II przejechał 7 czerwca 1997 roku z Zakopanego do Ludźmierza. Wielu górali przyszło do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, aby modlić się w intencji – jak mówili – Gazdy Świata.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki