Logo Przewdonik Katolicki

Słowo Biskupa diec. bydgoskiej na 1. rocznicę śmierci Sługi Bożego papieża Jana Pawła II

Bp Jan Tyrawa
Fot.

Umiłowana w Panu Rodzino Diecezjalna, zbliża się pierwsza rocznica, gdy do Domu Ojca wezwany został Sługa Boży Papież Jana Paweł II. Jest to szczególna okazja przypomnienia sobie tych chwil, gdy wraz z Nim czuwaliśmy u kresu Jego ziemskiej drogi. W poczuciu głębokiej wdzięczności za dzieło życia Jana Pawła II zapraszam wszystkich do gorliwej modlitwy. W rocznicę błogosławionej...

Umiłowana w Panu Rodzino Diecezjalna,

zbliża się pierwsza rocznica, gdy do Domu Ojca wezwany został Sługa Boży Papież Jana Paweł II. Jest to szczególna okazja przypomnienia sobie tych chwil, gdy wraz z Nim czuwaliśmy u kresu Jego ziemskiej drogi. W poczuciu głębokiej wdzięczności za dzieło życia Jana Pawła II zapraszam wszystkich do gorliwej modlitwy.

W rocznicę błogosławionej śmierci w niedzielę 2 kwietnia o godz. 21.37 na bydgoskim Starym Rynku odprawię uroczystą Mszę o Jego rychłą beatyfikację. Proszę, by punktualnie w godzinę śmierci Papieża we wszystkich świątyniach diecezji odezwały się dzwony.

Pamięć o zmarłym Ojcu Świętym powinna nas zachęcić do podjęcia dziedzictwa, jakie nam zostawił. Dlatego też w obchody rocznicy wprowadzą nas trwające od 29 marca do 1 kwietnia XIX Bydgoskie Dni Społeczne, które podejmą temat Dekalogu w nauczaniu Jana Pawła II podczas IV pielgrzymki do Polski.

Do szczególnej pamięci zapraszam ludzi młodych – Pokolenie JPII.

2 kwietnia o godzinie 18 na placu Wolności nastąpi spotkanie młodzieży, by we wspólnym marszu przejść na Stary Rynek, gdzie o godz. 19 odbędzie się koncert „Pokolenie JPII”.

Po koncercie rozpocznie się przygotowane przez młodzież modlitewne czuwanie, które potrwa do rozpoczęcie Mszy św.

Wyjątkowym dziedzictwem Papieża Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży, stąd 8 kwietnia

o godz. 18 w ramach XXI Światowych Dni Młodzieży odprawię w katedrze Mszę św. za młodych naszej diecezji, a następnie poprowadzę Drogę krzyżową ulicami Bydgoszczy z katedry do bazyliki św. Wincentego à Paulo. Podczas tej Drogi, modląc się o beatyfikację naszego wielkiego Rodaka, pragniemy rozważyć ostatnią Drogę krzyżową, w której uczestniczył, a której tekst przygotował kard. Józef Ratzinger.

Obchody zakończy w Niedzielę Palmową 9 kwietnia Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Na te tak bardzo ważne dla nas dni z serca wam błogosławię.

+ Biskup Jan Tyrawa
Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki