Logo Przewdonik Katolicki

Zaproszenie kapłanów do wspólnej modlitwy wielkoczwartkowej

Bp Jan Tyrawa
Fot.

Umiłowani Bracia! Zbliża się Wielki Czwartek, dzień niezwykły dla całego Kościoła, a szczególnie bliski nam wszystkim, których Bóg wybrał i obdarzył łaską sakramentu święceń. Właśnie tego dnia w godzinach porannych, gdy sprawowana jest w katedrach biskupich Msza św. Krzyżma, gromadzą się kapłani wokół swego Biskupa, by we wspólnocie dziękować za dar wybrania, a także,...

Umiłowani Bracia!

Zbliża się Wielki Czwartek, dzień niezwykły dla całego Kościoła, a szczególnie bliski nam wszystkim, których Bóg wybrał i obdarzył łaską sakramentu święceń.

Właśnie tego dnia w godzinach porannych, gdy sprawowana jest w katedrach biskupich Msza św. Krzyżma, gromadzą się kapłani wokół swego Biskupa, by we wspólnocie dziękować za dar wybrania, a także, by ponowić swoje przyrzeczenia złożone przed laty w momencie święceń kapłańskich.

Wzorem innych chcemy także i my taką wspólnotę modlitwy przeżyć i dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich Was i każdego z osobna do katedry na godz. 10. Mam nadzieję, że dobrze rozumiecie, czym jest dla Biskupa obecność przy nim jego prezbiterium. Wspólnota kapłanów zgromadzonych wokół biskupa ukazuje, że łączy nas sakramentalne obdarowanie, które przekracza tylko ludzki wymiar i wprowadza w nadprzyrodzoną wspólnotę, podobną do tej, jaka wytworzyła się wokół Chrystusa Pana i grona apostołów. Bardzo mi zależy na tym, by w naszym młodym Kościele Bydgoskim ta wzajemna więź ciągle się pogłębiała.

Wielkoczwartkowe spotkanie przy ołtarzu niech będzie okazją do modlitwy nie tylko za siebie, ale i podejmowanej w duchu solidarności za tych spośród nas, którzy jej bardziej potrzebują, bo są chorzy, bo są zmęczeni trudem pracy duszpasterskiej, bo przeżywają trudności i kryzysy. Jeden drugiego brzemiona noście – niech te słowa Apostoła Pawła będą dodatkowym motywem dla podjęcia tej wspólnej modlitwy.

Ponadto naszej modlitwie niech towarzyszy intencja powołaniowa, by Pan wyprawił na swoje żniwo nowych robotników, których tak bardzo nam potrzeba zarówno w diecezji, jak i w całym Kościele.
Zaproście zatem i zabierzcie ze sobą do katedry ministrantów i lektorów, by i oni doświadczyli wspólnoty kapłanów. Być może, że dla wielu z nich ten moment będzie okazją, by usłyszeli głos wołającego Pana i pójdą za Nim.

Na ostatnie dni Wielkiego Postu i owocne przeżycie Świąt Paschalnych z serca Wam błogosławię.

+ Biskup Jan Tyrawa
Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej

Bydgoszcz, dnia 2 kwietnia 2006 roku – w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki