Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Tomasz Sawic
Fot.

» Od 3 do 5 marca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej trwało spotkanie narkomanów oraz rodziców dzieci uzależnionych. Wzięło w nim udział około dwustu osób. Na program złożyły się wspólne modlitwy, udział w katechezach i dawanie świadectw o swojej walce z uzależnieniami. Organizator spotkania Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym Nadzieja...

» Od 3 do 5 marca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej trwało spotkanie narkomanów oraz rodziców dzieci uzależnionych. Wzięło w nim udział około dwustu osób. Na program złożyły się wspólne modlitwy, udział w katechezach i dawanie świadectw o swojej walce z uzależnieniami. Organizator spotkania – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym „Nadzieja” – działa w ramach włoskiej Wspólnoty Cenacolo, która opiekuje się młodzieżą uzależnioną od narkotyków, alkoholu, leków i hazardu. Członkowie wspólnoty dyskutowali w Licheniu o swojej pracy na rzecz organizacji i planach jej rozwoju.

» W ramach Dnia Walki z Rakiem, 10 marca w Sieradzu odbyło się spotkanie z lekarzami z Regionalnego Ośrodka Onkologicznego WSS im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Specjaliści wygłosili prelekcje z zakresu onkologii. Oferowano bezpłatne porady specjalistów oraz skierowania na badania w Ośrodku Onkologii w Łodzi. Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem został ustanowiony w 2000 r., w Paryżu.

» 26 marca w kościele par. Najświętszego Zbawiciela we Włocławku została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca zmarłych harcerzy i działaczy harcerskich.

» 7 kwietnia o godz. 18 w kościele Wszystkich Świętych w Sieradzu odbędzie się Msza św. koncelebrowana, po której (o godz. 19) rozpocznie się Droga krzyżowa ulicami miasta. Jej uczestnicy zmierzać będą ku kościołowi Najśw. Serca Jezusowego. Rozważania pasyjne przygotowane na podstawie tekstów kard. Josepha Ratzingera poprowadzą wierni świeccy i duszpasterze z obu parafii. Na zakończenie Drogi krzyżowej zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki