Wielkopostne spotkanie młodych

Czwartego marca wraz z gronem koleżanek i kolegów z parafii św. Mikołaja w Brudzewie udaliśmy się do Konina na Wielkopostny Przystanek Jezus. Opiekunami naszej grupy byli ks. Krzysztof Maciaszek, wikariusz parafii, i Małgorzata Pilarczyk, wolontariuszka. Po drodze dołączyła do nas młodzież z Koła.



Na miejscu, w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie okazało się, że jest nas,...
Czyta się kilka minut

Czwartego marca wraz z gronem koleżanek i kolegów z parafii św. Mikołaja w Brudzewie udaliśmy się do Konina na Wielkopostny Przystanek Jezus. Opiekunami naszej grupy byli ks. Krzysztof Maciaszek, wikariusz parafii, i Małgorzata Pilarczyk, wolontariuszka. Po drodze dołączyła do nas młodzież z Koła.

Na miejscu, w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie okazało się, że jest nas, aż 575 osób. Liczną grupę stanowiła młodzież miejscowa. Po zawiązaniu wspólnoty wysłuchaliśmy katechezy nt. sakramentu pokuty, wygłoszonej przez o. Lecha Dorabczyńskiego OFM z parafii św. Marii Magdaleny w Koninie. Refleksjami dotyczącymi sakramentu pokuty podzieliła się z nami koleżanka Julia. Myślę, że jej świadectwo skłoniło niejednego ze słuchaczy do podjęcia postanowienia o rzetelnie przeprowadzonym rachunku sumienia.

Następnie wzięliśmy udział w nabożeństwie Drogi krzyżowej, która została odprawiona na ulicach miasta. Rozważania przygotowała młodzież oazowa z konińskich parafii: św. Maksymiliana Kolbego i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wyjątkowym przeżyciem było dla nas wspólne dźwiganie wielkiego, drewnianego krzyża.

Centralny punkt spotkania stanowiła Msza św. koncelebrowana przez 30 kapłanów w kościele NMP Królowej Polski. W prezbiterium wystawione były peregrynujące po Polsce relikwie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy. Liturgii przewodniczył ks. prał. Wojciech Kochański – wikariusz biskupi na rejon koniński, proboszcz par. św. Maksymiliana Kolbego. Homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz harcerzy ks. Wiesław Wesołowski – wikariusz par. NMP Królowej Polski. W procesji z darami zanieśliśmy przed ołtarz m.in. kartki, na których wcześniej zapisaliśmy swe podziękowania i prośby do Boga.

Następne, bardzo uroczyste z racji Niedzieli Palmowej, spotkanie młodych odbędzie się 9 kwietnia we Włocławku. Zachęcam do uczestnictwa koleżanki i kolegów ze wszystkich parafii diecezji włocławskiej.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 13/2006