Logo Przewdonik Katolicki

Wielkopostne spotkanie młodych

Aleksandra Zagłoba
Fot.

Czwartego marca wraz z gronem koleżanek i kolegów z parafii św. Mikołaja w Brudzewie udaliśmy się do Konina na Wielkopostny Przystanek Jezus. Opiekunami naszej grupy byli ks. Krzysztof Maciaszek, wikariusz parafii, i Małgorzata Pilarczyk, wolontariuszka. Po drodze dołączyła do nas młodzież z Koła. Na miejscu, w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie okazało się, że jest nas,...

Czwartego marca wraz z gronem koleżanek i kolegów z parafii św. Mikołaja w Brudzewie udaliśmy się do Konina na Wielkopostny Przystanek Jezus. Opiekunami naszej grupy byli ks. Krzysztof Maciaszek, wikariusz parafii, i Małgorzata Pilarczyk, wolontariuszka. Po drodze dołączyła do nas młodzież z Koła.

Na miejscu, w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie okazało się, że jest nas, aż 575 osób. Liczną grupę stanowiła młodzież miejscowa. Po zawiązaniu wspólnoty wysłuchaliśmy katechezy nt. sakramentu pokuty, wygłoszonej przez o. Lecha Dorabczyńskiego OFM z parafii św. Marii Magdaleny w Koninie. Refleksjami dotyczącymi sakramentu pokuty podzieliła się z nami koleżanka Julia. Myślę, że jej świadectwo skłoniło niejednego ze słuchaczy do podjęcia postanowienia o rzetelnie przeprowadzonym rachunku sumienia.

Następnie wzięliśmy udział w nabożeństwie Drogi krzyżowej, która została odprawiona na ulicach miasta. Rozważania przygotowała młodzież oazowa z konińskich parafii: św. Maksymiliana Kolbego i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wyjątkowym przeżyciem było dla nas wspólne dźwiganie wielkiego, drewnianego krzyża.

Centralny punkt spotkania stanowiła Msza św. koncelebrowana przez 30 kapłanów w kościele NMP Królowej Polski. W prezbiterium wystawione były peregrynujące po Polsce relikwie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy. Liturgii przewodniczył ks. prał. Wojciech Kochański – wikariusz biskupi na rejon koniński, proboszcz par. św. Maksymiliana Kolbego. Homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz harcerzy ks. Wiesław Wesołowski – wikariusz par. NMP Królowej Polski. W procesji z darami zanieśliśmy przed ołtarz m.in. kartki, na których wcześniej zapisaliśmy swe podziękowania i prośby do Boga.

Następne, bardzo uroczyste z racji Niedzieli Palmowej, spotkanie młodych odbędzie się 9 kwietnia we Włocławku. Zachęcam do uczestnictwa koleżanki i kolegów ze wszystkich parafii diecezji włocławskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki