Logo Przewdonik Katolicki

Poznań pamięta w modlitwie

Błażej Tobolski
Fot.

Podążajcie z entuzjazmem serc za Chrystusem. Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym przyjacielem mówił Jan Paweł II w Poznaniu, na pl. Mickiewicza, 3 czerwca 1997 r. To właśnie papieskie słowa, dziedzictwo i samą osobę Sługi Bożego Jana Pawła II będziemy wspominali w pierwszą...

„Podążajcie z entuzjazmem serc za Chrystusem. Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym przyjacielem” – mówił Jan Paweł II w Poznaniu, na pl. Mickiewicza, 3 czerwca 1997 r.

To właśnie papieskie słowa, dziedzictwo i samą osobę Sługi Bożego Jana Pawła II będziemy wspominali w pierwszą rocznicę jego odejścia do Domu Ojca, w Kościele w całej Polsce.

Poznańskie obchody tego dnia odbędą się pod hasłem „Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc”, nawiązującym do pobytu Piotra w stolicy Wielkopolski w 1997 r. Także wszyscy wierni zaproszeni są do uczczenia rocznicy śmierci Papieża, poprzez wywieszenie flag, dekorację okien, a przede wszystkim przez modlitwę i udział w nabożeństwach. Msze św. w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II będą odprawiane we wszystkich kościołach archidiecezji. O godz. 21.37 bicie dzwonów przypomni nam pamiętne chwile sprzed roku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki