Logo Przewdonik Katolicki

Biblijne rekolekcje

Lucyna Muniak
Fot.

W dniach od 9 do 12 lutego br. w domu rekolekcyjnym w Powidzu odbywały się rekolekcje biblijne, w których udział wzięło piętnaścioro młodych ludzi z dekanatu Zagórów. Konferencje połączone z warsztatami wygłosił dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Witold Zieliński. Tematem rozpoczętych w Środę Popielcową nauk rekolekcyjnych była pustynia. Każdego dnia uczestnicy rekolekcji,...

W dniach od 9 do 12 lutego br. w domu rekolekcyjnym w Powidzu odbywały się rekolekcje biblijne, w których udział wzięło piętnaścioro młodych ludzi z dekanatu Zagórów. Konferencje połączone z warsztatami wygłosił dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Witold Zieliński.


Tematem rozpoczętych w Środę Popielcową nauk rekolekcyjnych była pustynia. Każdego dnia uczestnicy rekolekcji, wśród których byli zarówno uczniowie gimnazjum, szkół średnich, jak i studenci, oprócz wspólnej modlitwy na Eucharystii spotykali się na warsztatach biblijnych. W ich trakcie rozważano te fragmenty Pisma św., które mówią o pustyni, i dzielono się swoimi refleksjami na ten temat.
Codziennie przyjmowali jeden z symboli pustyni: piasek, wodę, świecę i mannę. - Piasek to znak pustyni. To nasze braki, problemy, trudności i kryzysy - tłumaczył ks. Witold Zieliński. - Świeca jest znakiem, że nie jesteśmy na pustyni sami. Bóg wie, jak nas przez nią przeprowadzić. Woda to znak działania Boga, nawet na pustyni, i jednocześnie symbol Jego troski o nasze potrzeby. Manna natomiast, to symbol tego, że od Boga otrzymamy wszystko, co konieczne do życia. To zobowiązanie do podzielenia się nią, podobnie jak wodą, z kimś w wyjątkowo trudnym dla niego momencie.
Uczestnicy rekolekcji przeżyli dni pełne modlitwy, śpiewu i radosnego spotkania z Bogiem. Wyjechali utwierdzeni w przekonaniu, że w najtrudniejszych nawet chwilach Pan Bóg znajdzie sposób, aby ich pocieszyć.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki