Logo Przewdonik Katolicki

Ferie w mieście

Tomasz Sawic
Fot.

Trwają ferie zimowe. Oferta ich atrakcyjnego spędzania poza domem (choćby na zimowiskach w górskich miejscowościach) jest bogata, jednak bardzo wiele rodzin nie bierze jej pod uwagę z powodów finansowych. Z propozycjami interesującego spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież wystąpiły włocławskie instytucje i organizacje. Caritas Diecezji Włocławskiej zorganizowała wypoczynek...

Trwają ferie zimowe. Oferta ich atrakcyjnego spędzania poza domem (choćby na zimowiskach w górskich miejscowościach) jest bogata, jednak bardzo wiele rodzin nie bierze jej pod uwagę z powodów finansowych. Z propozycjami interesującego spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież wystąpiły włocławskie instytucje i organizacje.Caritas Diecezji Włocławskiej zorganizowała wypoczynek zimowy dla grupy dzieci z rodzin najuboższych. - W naszej świetlicy trwa dwutygodniowe zimowisko dla dzieci, które korzystają ze świetlicy przez cały rok. Są pod dobrą opieką. Spędzają czas na rozmaitych zabawach, także na powietrzu. Organizujemy dla nich wyjazdy na basen kąpielowy. Walory edukacyjne będzie miała wycieczka do toruńskiego obserwatorium astronomicznego. Dzieciom zapewniamy wyżywienie... zresztą nie tylko w czasie zimowiska, ale i w zwykłe dni - mówi dyrektor Caritas, ks. prał. Marek Sobociński.
Dla wielu najmłodszych ciekawą okazała się propozycja Biblioteki Publicznej we Włocławku: w jej filiach i oddziałach dziecięcych już od pierwszego dnia ferii, tj. od 31 stycznia, trwają różnorakie zajęcia plastyczne i literackie, teatralne, konkursy czytelnicze itp. Wkrótce odbędzie się bal przebierańców, nie zabraknie spotkań teatralno-kabaretowych, jak zwykle powodzeniem cieszą się gry planszowe i różne inne formy zabawy. Zajęcia w filiach będą trwały do końca ferii. - Od lat jesteśmy przytuliskiem dla dzieci podczas ferii zimowych; mają zapewnione u nas miejsce i myślę, że ciekawie zorganizowane, rozwijające zajęcia. Od wielu też lat obserwujemy wysoką frekwencję. Jak będzie w tym roku? Miasto wybudowało lodowisko. Zatem zobaczymy pod koniec ferii. Jestem dobrej myśli - przyznaje Urszula Lewandowska, instruktor biblioteczny.
W wielu włocławskich szkołach podstawowych zorganizowano różne formy zajęć dla dzieci i młodzieży, między innymi w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej odbywają się półkolonie zimowe dla 45 uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz Szkoły Przystosowania Zawodowego, finansowane przez Urząd Miasta. Uczestnicy korzystają z zajęć na basenie i w pracowni komputerowej. Odbywają się konkursy plastyczne, zajęcia rozładowujące napięcie. Są też gry i zabawy uczące współdziałania w grupie społecznej, a także zajęcia sportowe.
Warto wspomnieć, że liczne zabawy i konkursy odbywają się na niedawno oddanym do użytku lodowisku miejskim.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki