Logo Przewdonik Katolicki

Dług wdzięczności

Michał Wawrzyniak
Fot.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21 stycznia w katedrze poznańskiej odbyła się uroczysta Msza Święta. Przewodniczył jej biskup Grzegorz Balcerek, a oprawę muzyczną zapewnił znany zespół "Arka Noego". Do bazyliki archikatedralnej przybyli dziadkowie wraz z wnukami, którym towarzyszyli również rodzice. - Jakie to szczęście, jeśli w rodzinach jest babcia i dziadek - mówił do zebranych...

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21 stycznia w katedrze poznańskiej odbyła się uroczysta Msza Święta. Przewodniczył jej biskup Grzegorz Balcerek, a oprawę muzyczną zapewnił znany zespół "Arka Noego".Do bazyliki archikatedralnej przybyli dziadkowie wraz z wnukami, którym towarzyszyli również rodzice. - Jakie to szczęście, jeśli w rodzinach jest babcia i dziadek - mówił do zebranych ksiądz biskup. - Jak dobrze, że jest Dzień Babci i Dziadka. Wszyscy mamy tak wobec nich wielki dług wdzięczności.
Biskup Balcerek w swoim słowie wskazał na wielką rolę, jaką odgrywają w naszym życiu dziadkowie. Wspomniał też, że w Polsce czcimy babcię Pana Jezusa w sanktuarium na Górze św. Anny.
- To rodzinne spotkanie: dzieci, rodziców, dziadków, rodzeństwa - kontynuował biskup - przypomina nam, że nasze rodziny, albo jak nieraz mówimy, nasze domowe ogniska, będą wtedy rzeczywiście promieniowały na wszystkich, nawet na otoczenie, jednością, zgodą, miłością, życzliwością, gdy będą rozświetlone światłem Bożej prawdy i rozgrzane ogniem miłości.
Warto przywołać tu nauczanie Jana Pawła II, który mówi o wzajemnych relacjach w rodzinie. W adhortacji "Familiaris Consortio" zachęca wszystkich, by dbali o siebie nawzajem: starsi o młodszych, a przede wszystkim o dzieci, ale i dzieci, i młodzież o starszych.
Atrakcją, szczególnie dla tych najmłodszych, była niewątpliwie obecność zespołu "Arka Noego", lubianego i cenionego za swoje ewangelizacyjne śpiewanie. Koncert zespołu stał się okazją do wspólnego kolędowania. Słów pochwały zespołowi nie szczędził też ksiądz biskup. - Jesteśmy bardzo wdzięczni założycielowi - mówił - a także jego współpracownikom oraz rozśpiewanym, a nawet roztańczonym dziewczynkom i chłopcom z zespołu, że w swoim repertuarze chwalą Pana Boga zarówno w licznych miastach Polski, jak i w innych krajach. Niech Wam za to Pan Jezus hojnie wynagrodzi, szczególnie zdrowiem, wiedzą zdobywaną w szkole i na próbach oraz darami Ducha Świętego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki