Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Tomasz Sawic
Fot.

- Kodeks Prawa Kanonicznego stanowi, że co pięć lat biskupi diecezjalni zobowiązani są udać się do Rzymu dla uczczenia grobów świętych apostołów Piotra i Pawła oraz spotkać się z Biskupem Rzymu i przedstawić mu sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji. W 19-osobowej grupie biskupów polskich, którzy w dniach 21-26 listopada 2005 r. odbyli wizytę "ad limina apostolorum" (do...

- Kodeks Prawa Kanonicznego stanowi, że co pięć lat biskupi diecezjalni zobowiązani są udać się do Rzymu dla uczczenia grobów świętych apostołów Piotra i Pawła oraz spotkać się z Biskupem Rzymu i przedstawić mu sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji. W 19-osobowej grupie biskupów polskich, którzy w dniach 21-26 listopada 2005 r. odbyli wizytę "ad limina apostolorum" (do progów apostolskich) był ordynariusz włocławski Wiesław Alojzy Mering, bp pomocniczy Stanisław Gębicki i bp senior Bronisław Dembowski. Szerzej o wizycie w następnym numerze ŁB.

- 19 listopada w Kowalu odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia istnienia miejscowego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. W spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządu oddziału okręgowego PZEiR z przew. Małgorzatą Głowińską, władze Kowala z burmistrzem Eugeniuszem Gołembiewskim, liczne delegacje. Przewodnicząca koła PZEiR Helena Ogłodzińska otrzymała list gratulacyjny z rąk burmistrza. Jego zdaniem członkowie koła w znaczącym stopniu przyczyniają się do propagowania Kowala, czynią wiele dobrego dla swej małej ojczyzny. Uroczystość zakończyła się koncertem Kapeli spod Kowala.

- 21 listopada o godz. 19 w katedrze odbył się koncert dziecięco-młodzieżowego chóru "Żurawlonok" z Sankt Petersburga oraz włocławskiego chóru Włocławskich Szkół Muzycznych "Canto". Goście z Rosji wystąpili w repertuarze pieśni cerkiewnych Dymitra Boriatyńskiego i pieśni do muzyki Sergiusza Rachmaninowa. Koncert mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta, dwóch włocławskich firm, Radia "W" i parafii katedralnej.

- 22 listopada na zaproszenie prezydenta Władysława Skrzypka we Włocławku gościł prof. Leszek Balcerowicz. Prezes Polskiego Banku Narodowego spotkał się z dyrektorami włocławskich banków, w WSHE, w sali Auditorium Maximum im. Jana Pawła II, wygłosił wykład "Polska na tle liderów systemowych", następnie wziął udział w oficjalnej prezentacji monety o nominale 2 zł, wybitej z okazji 750-lecia lokacji Włocławka. Uroczystości towarzyszyły liczne imprezy oraz prelekcja popularno-naukowa dr. Witolda Garbaczewskiego "Od półkopka do złotówki, czyli historia polskiego złotego".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki