Logo Przewdonik Katolicki

Dialog między religiami

Adam Suwart, PK
Fot.

W Auli bp. Jana Lubrańskiego na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęła się w poniedziałek 24 października konferencja z okazji 40. rocznicy ogłoszenia "Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich "Nostra aetate"". Gości przywitał metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. W sesji naukowej uczestniczyli przedstawiciele trzech wielkich religii monoteistycznych...

W Auli bp. Jana Lubrańskiego na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęła się w poniedziałek 24 października konferencja z okazji 40. rocznicy ogłoszenia "Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich "Nostra aetate"". Gości przywitał metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
W sesji naukowej uczestniczyli przedstawiciele trzech wielkich religii monoteistycznych - żydowski rabin prof. Michael Singer, muzułmanin - imam dr Abduljalil Sajid i rzymskokatolicki arcybiskup Michael Fitzgerald - przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzynarodowego.
Po konferencji, której szczegóły i przesłanie omówimy w kolejnym numerze "Przewodnika Katolickiego", modlitwę w intencji pokoju i pojednania, poprowadzili: abp Stanisław Gądecki, imam Abduljalil Sajid, abp Michael Fitzgerald, rabin Michael Singer i ks. prof. Hanspeter Heinz z Uniwersytetu w Augsburgu. Dwie ostatnie osoby uhonorowano tytułem "Człowieka Pojednania", przyznanego przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki