Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (24)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Wojciecha w Koninie Rok Eucharystii rozpoczął się od przygotowania świątyni do godniejszego sprawowania sakramentów. Przebudowano prezbiterium. Ustanowiono miejsce przewodniczenia, by w ten sposób bardziej dostosować się do norm liturgicznych. Przebudowano chór i dokonano gruntownego remontu organów. Zakupiono 12 ornatów, poddano renowacji 2 monstrancje i 3 kielichy. Zwrócono...

Parafia św. Wojciecha w Koninie


Rok Eucharystii rozpoczął się od przygotowania świątyni do godniejszego sprawowania sakramentów. Przebudowano prezbiterium. Ustanowiono miejsce przewodniczenia, by w ten sposób bardziej dostosować się do norm liturgicznych. Przebudowano chór i dokonano gruntownego remontu organów. Zakupiono 12 ornatów, poddano renowacji 2 monstrancje i 3 kielichy.
Zwrócono uwagę na formację duchową wiernych. Na inaugurację Roku Eucharystii w parafii Mszę św. sprawował bp W. Mering, który poświęcił kaplicę adoracji. Adoracja odbywa się w dni powszednie od godz. 7.30 do 18. Kaplica wypełnia się wówczas wiernymi oraz członkami różnych wspólnot, których w parafii jest wiele. O formację wspólnot zadbano m.in. poprzez wspólną Eucharystię w pierwsze czwartki miesiąca. We wspólnocie neokatechumenalnej powrócono do sprawowania Eucharystii według norm prawa liturgicznego. Troską otoczona została liturgiczna służba ołtarza. Zwiększyła się liczba ministrantów, kilku z nich zostało lektorami. Powstało 7 Szkolnych Kół Różańcowych oraz Krucjata Eucharystyczna.
Wygłoszono wiele kazań nt. Eucharystii, pozwalających wiernym lepiej zrozumieć tę tajemnicę wiary. W parafialnej gazecie "Adalbertus" (założona w Roku Eucharystii) pojawiły się liczne artykuły o tematyce związanej z Rokiem Eucharystii. Jego owocem jest też Parafialne Koło Caritas, które świadczy pomoc potrzebującym. Z pomocy tej tygodniowo korzysta około 40 osób.

Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Osieku n. Wisłą


Nauki rekolekcyjne adwentowe i wielkopostne przybliżały wiernym tajemnice Eucharystii. Głównym tematem rozmów w czasie wizyty duszpasterskiej był udział wiernych w liturgii Mszy św. oraz obowiązek świętowania Dnia Pańskiego. Wierni otrzymali obrazki nawiązujące w swej treści do Roku Eucharystii. W homiliach głoszonych w pierwsze piątki miesiąca poruszane są zagadnienia związane z Eucharystią. Odbyły się dwie pielgrzymki: do Lichenia i na Jasną Górę. Systematyczne przypominanie wiernym o obowiązku modlitwy za tych, którzy odeszli już do Pana - zauważa się, że rodziny częściej zamawiają Msze św. za swoich zmarłych. Szczególnie uroczysty przebieg Triduum Paschalnego - homilie nt. Eucharystii, comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu z członkami Żywego Różańca. Spotkania formacyjne z dziećmi, które w 2005 r. przystępowały do I Komunii św., poświęcone omawianiu zagadnień związanych z kultem Eucharystii. W szkole - cykl katechez dotyczących tajemnicy sakramentu Eucharystii.

Opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki