Logo Przewdonik Katolicki

Zapowiedzi

Błażej Tobolski
Fot.

W sobotę 17 września przypada 66. rocznica wkroczenia wojsk sowieckich do Polski. W tym dniu o godz. 17 zostanie odprawiona Msza św. w kościele oo. Franciszkanów na Górze Przemysła. Po Eucharystii wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie ulicami: Ludgardy, Paderewskiego, pl. Wolności, 27 Grudnia, Wieniawskiego, Św. Marcin, al. Niepodległości pod pomnik Ofiar Katynia i Sybiru, gdzie...

• W sobotę 17 września przypada 66. rocznica wkroczenia wojsk sowieckich do Polski. W tym dniu o godz. 17 zostanie odprawiona Msza św. w kościele oo. Franciszkanów na Górze Przemysła. Po Eucharystii wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie ulicami: Ludgardy, Paderewskiego, pl. Wolności, 27 Grudnia, Wieniawskiego, Św. Marcin, al. Niepodległości pod pomnik Ofiar Katynia i Sybiru, gdzie zostaną złożone kwiaty.

• Msza św. w intencji abp. Stanisława Gądeckiego zostanie odprawiona w sobotę 17 września o godz. 10 w poznańskiej katedrze. Za wstawiennictwem jego świętego patrona, Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla Solenizanta.

• Duszpasterstwo Bankowców Archidiecezji Poznańskiej zaprasza wszystkich bankowców z terenu naszej archidiecezji na spotkanie w sobotę 17 września do sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmuje ks. Mariusz Marciniak, diecezjalny duszpasterz bankowców: tel. 853-13-24 lub kom. 0602-746-038; adres e-mail: slowomarcin@wp.pl.

• W niedzielę 18 września br. o godz. 17 w poznańskiej bazylice archikatedralnej odbędzie się czterdziesta szósta prezentacja w ramach cyklu „Verba Sacra – Modlitwy katedr polskich” z udziałem polskich aktorów młodego pokolenia: Doroty Choteckiej i Radosława Pazury. W ich interpretacji usłyszymy fragmenty tekstów św. Franciszka i św. Klary.

• Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących na Świętą Górę w Gostyniu wyruszy w sobotę 24 września.

• Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski zaprasza zespoły śpiewające oraz wszystkich chętnych na I Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Przegląd odbędzie się w sobotę 24 września w godz. 13-16 w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu na os. Kopernika. Swój udział zapowiedziały już zespoły z: Lwówka Wlkp., Pobiedzisk, Komornik, Murowanej Gośliny, Kórnika oraz Poznania.

• W dniach 7-9 października w Rokietnicy odbędzie się kurs „Kana Galilejska” przygotowujący do zawarcia związku małżeńskiego. Odbycie takiego kursu weekendowego równoważne jest z ukończeniem katechezy przedmałżeńskiej. Informacje: Artur Korbacz, tel.: 601-206-850.

Opracował

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki