Logo Przewdonik Katolicki

''Pomocna Przystań'' gotowa o zamieszkania

Lucyna Muniak
Fot.

W piątek 9 września br. w Gnieźnie abp Henryk Muszyński poświęcił schronisko dla osób bezdomnych i ubogich. W uroczystości wzięli udział włodarze miasta i powiatu oraz przyszli mieszkańcy placówki. Na schronisko przeznaczono budynek znajdujący się przy ul. Pocztowej w Gnieźnie, który w przeszłości służył jako noclegownia dla konduktorów PKP. Od kilku lat nie był używany...

W piątek 9 września br. w Gnieźnie abp Henryk Muszyński poświęcił schronisko dla osób bezdomnych i ubogich. W uroczystości wzięli udział włodarze miasta i powiatu oraz przyszli mieszkańcy placówki.Na schronisko przeznaczono budynek znajdujący się przy ul. Pocztowej w Gnieźnie, który w przeszłości służył jako noclegownia dla konduktorów PKP. Od kilku lat nie był używany i w związku z tym wymagał wielu prac remontowych. Dzieła tego dokonali przyszli mieszkańcy placówki.
W schronisku, obok dziewięciu pokoi, znajduje się gabinet terapeutyczny, świetlica środowiskowa oraz "pokój ubogiego pielgrzyma", przeznaczony dla osób podróżujących, których nie stać na nocleg w hotelu. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z pomocy prawnika, psychologa lub terapeuty. W najbliższym czasie zainicjuje tutaj również swoją działalność grupa Anonimowych Alkoholików.
Schronisko "Pomocna Przystań" powstało z inicjatywy Powiatowego Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej "Dom". Dach nad głową znajdzie w nim blisko 30 osób z terenu Gniezna i okolic. W ośrodku obowiązuje ścisły regulamin, którego najważniejszymi punktami są: zachowanie trzeźwości oraz pomoc przy pracy w stołówce, punkcie wydawania odzieży i żywności dla ubogich. Schronisko będzie finansowane z funduszu Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W utrzymaniu placówki pomogą także jej mieszkańcy, którzy zamierzają założyć małą firmę remontową, a zarobione środki finansowe przekazywać na potrzeby ośrodka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki