Logo Przewdonik Katolicki

Festyn Rodzinny

Tomasz Sawic
Fot.

W sobotę 27 sierpnia br. w ramach obchodów 25-lecia powstania NSZZ "Solidarność" na włocławskim osiedlu Południe odbył się VII Wielki Festyn Rodzinny "Solidarności". Udekorowany flagami "Solidarności" plac już od godz. 14 zaczęli wypełniać przybywający na zabawę włocławianie. Frekwencja była bardzo wysoka. Ze sceny rozbrzmiewała muzyka: prezentowało się wiele zespołów muzycznych,...

W sobotę 27 sierpnia br. w ramach obchodów 25-lecia powstania NSZZ "Solidarność" na włocławskim osiedlu Południe odbył się VII Wielki Festyn Rodzinny "Solidarności".


Udekorowany flagami "Solidarności" plac już od godz. 14 zaczęli wypełniać przybywający na zabawę włocławianie. Frekwencja była bardzo wysoka. Ze sceny rozbrzmiewała muzyka: prezentowało się wiele zespołów muzycznych, m.in. Guma (z Włocławskiego Centrum Kultury we Włocławku), Styl, Jaruba Africa, Gipsy Sound. Można było usłyszeć piosenki z repertuaru Czesława Niemena oraz… rytmy afrykańskie. Między występami artystów prowadzone były konkursy dla publiczności, która uczestniczyła w nich z żywym zainteresowaniem. Organizatorzy zapewnili rozrywkę i dla dorosłych, i dla dzieci. Zgodnie z tradycją i charakterem imprezy, na placu można było dokonywać zakupów; atrakcyjną ofertę handlową prezentowali liczni przedsiębiorcy. Także i oni zachęcali włocławian do udziału w różnego rodzaju grach i konkursach rodzinnych, nagradzając zwycięzców swoimi wyrobami.
Prezydent Włocławka Władysław Skrzypek wraz z radnymi miejskimi także był obecny na festynie. Rozmawiał z zebranymi na placu uczestnikami, odpowiadał na liczne pytania. Później zapraszał wszystkich gości na ciepły poczęstunek - grochówkę.
Festyn zakończył się około północy pokazem sztucznych ogni. Strzelające wysoko w niebo świetliste fajerwerki wywoływały zachwyt i okrzyki radości dzieci. Wiele osób wyrażało zadowolenie z uczestnictwa w tej prawdziwie rodzinnej, plenerowej imprezie. Chwalono organizatorów za sprawną organizację przedsięwzięcia, za przygotowanie urozmaiconego, interesującego programu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki