Logo Przewdonik Katolicki

Zanim rozlegnie się dzwonek…

Adam Gajewski
Fot.

Czas nie stoi w miejscu - po jednym ukończonym dziele, pora zająć się nowym. W Caritas Diecezji Bydgoskiej wiedzą o tym doskonale. W piśmie, rozesłanym do redakcji lokalnych mediów czytamy: "Wakacyjna beztroska i radosny wypoczynek mija szybko; przed dziećmi staje kolejne wyzwanie - 1 września - nowy rok szkolny". Zanim więc rozlegnie się dzwonek wzywający na zajęcia, Caritas podejmuje...

Czas nie stoi w miejscu - po jednym ukończonym dziele, pora zająć się nowym. W Caritas Diecezji Bydgoskiej wiedzą o tym doskonale. W piśmie, rozesłanym do redakcji lokalnych mediów czytamy: "Wakacyjna beztroska i radosny wypoczynek mija szybko; przed dziećmi staje kolejne wyzwanie - 1 września - nowy rok szkolny". Zanim więc rozlegnie się dzwonek wzywający na zajęcia, Caritas podejmuje działania, aby najmłodsi mogli do szkoły powędrować z uśmiechem!Akcja "Z uśmiechem do szkoły" odbywa się kolejny już raz. Podczas jej ostatniej edycji dzieciom pochodzącym z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej wręczono ponad siedemset wyprawek szkolnych. Darczyńcy nie zawiedli. - Mam nadzieję, że i w tym roku najpotrzebniejszymi przyborami obdarujemy nie mniejszą liczbę uczniów. Właśnie kompletujemy pierwsze wyprawki - zostały zakupione z naszych środków, pochodzących z różnorakiej działalności, zbiórek charytatywnych… - mówi ks. Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej. - Promocję akcji rozpoczęliśmy w czerwcu, cześć przyborów zamówiono już w lutym - wiemy z praktyki, jak ważne jest dotarcie do dobroczyńców z odpowiednim wyprzedzeniem, tak, aby mieli czas na przygotowanie się, przemyślenie ewentualnego własnego wkładu. Tradycyjnie nawiązujemy kontakt z hurtowniami artykułów szkolnych, producentami. W tym roku radujemy się szczególnie z podręczników do nauki języka angielskiego - dodał duszpasterz.
Na części już zgromadzonych przedmiotów, np. szkolnych plecakach, umieszczono logo Caritas. - Musimy promować nasz znak, upowszechniać nasze idee, wartości. Przypominać o ciągłej potrzebie dzieł miłosierdzia. Odczujemy wielką radość, kiedy 4 września, podczas Mszy Świętej, sprawowanej w bydgoskiej katedrze, m.in. te plecaczki zostaną wręczone najbardziej potrzebującym - mówi ks. Wojciech.
Akcję "Z uśmiechem do szkoły" może wspomóc każdy z nas - w parafiach diecezji bydgoskiej rozprowadzane są "cegiełki" o nominałach 1, 2 i 5 złotych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na kolejne wyprawki oraz wykupienie w stołówkach szkolnych obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki