Logo Przewdonik Katolicki

Nim rozpoczęły się wakacje

s. Janina Sabat USJK
Fot.

Środa, 15 czerwca 2005 r., dzień bł. Jolanty - to dzień, który przejdzie do historii w Zespole Szkół Katolickich przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu. Uroczystą Eucharystię na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawił i homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering. Mimo że świadectwa ukończenia szkoły otrzymali tylko maturzyści - w tym 55 osób...

Środa, 15 czerwca 2005 r., dzień bł. Jolanty - to dzień, który przejdzie do historii w Zespole Szkół Katolickich przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu. Uroczystą Eucharystię na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawił i homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering.Mimo że świadectwa ukończenia szkoły otrzymali tylko maturzyści - w tym 55 osób z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych - to jednak w takiej chwili widać całoroczny trud wychowawczy, co podkreślił również bp Mering, dziękując dyrektorowi placówki, ks. kan. Janowi Witkowskiemu, za wielkie dzieło budowy szkoły: zarówno w sensie personalnym, jak i materialnym.
Z pewnością wielu młodych, licznie przystępujących do Stołu Pańskiego, umocniło się w przekonaniu, że dokonali właściwego wyboru, chcąc uczyć się w szkole, w której wartości chrześcijańskie są podstawą w codziennym trudzie wychowawczym. Młodzież wyraziła serdeczne podziękowanie pasterzowi diecezji za przybycie, przewodniczenie Mszy św. i za wygłoszoną homilię. Uczennica pierwszej klasy LO Kinga Elert, laureatka pierwszej nagrody Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, dedykowała zacnemu gościowi swój wiersz.
Na uroczystości nie zabrakło dzieci wraz z nauczycielami z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek i ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz licznych gości z zaprzyjaźnionych szkół, z Kuratorium, Starostwa i Urzędu Miasta. Biskup Mering zauważył i podkreślił obecność sióstr zakonnych i ich ważną rolę w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży. Z podziękowaniem i pasterskim błogosławieństwem zwrócił się do wszystkich nauczycieli i wychowawców, by ich trud przyniósł oczekiwane owoce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki