Logo Przewdonik Katolicki

Drzwi otwarte… po raz pierwszy!

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Wyższe Seminaria Duchowne - Diecezji Bydgoskiej i Zgromadzenia Ducha Świętego zapraszają w sobotę - 11 czerwca na spotkanie z rektorami i klerykami. W programie m.in. Eucharystia, omówienie warunków przyjęcia na studia oraz pomoc w przygotowaniu do egzaminów wstępnych. To pierwsze "drzwi otwarte" dwóch seminariów. Kandydaci będą mogli spotkać się z naszą grupą duchacką oraz dowiedzieć...

Wyższe Seminaria Duchowne - Diecezji Bydgoskiej i Zgromadzenia Ducha Świętego zapraszają w sobotę - 11 czerwca na spotkanie z rektorami i klerykami. W programie m.in. Eucharystia, omówienie warunków przyjęcia na studia oraz pomoc w przygotowaniu do egzaminów wstępnych.


To pierwsze "drzwi otwarte" dwóch seminariów. Kandydaci będą mogli spotkać się z naszą grupą duchacką oraz dowiedzieć się, jak wygląda życie we wspólnocie zakonnej. Przedstawimy również charyzmat zgromadzenia. Będzie okazja do zwiedzenia muzeum misyjnego - zachęca rektor ojciec Marek Karczewski CSSp.
Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Ducha Świętego istnieje w Bydgoszczy blisko trzydzieści lat. Od roku w jego gościnnych murach funkcjonuje także seminarium diecezjalne. Rektor ks. dr Wojciech Szukalski chce zapoznać kandydatów z warunkami rekrutacji. - To spotkanie będzie miało o tyle ciekawy charakter, że każdą tezę do egzaminu wstępnego w postaci miniwykładu przedstawi inny kleryk. Będzie więc okazja ku temu, by zrobić notatki. Będziemy próbowali odpowiadać na pytania młodych ludzi, przewidujemy także program artystyczny - mówi.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 11 czerwca - Al. Jana Pawła II 117. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki