Logo Przewdonik Katolicki

Zaproszenie diecezjalne do włączenia się w uroczystości rocznicowe

Bp Jan Tyrawa
Fot.

Mija rok od daty 25 marca 2004 r., gdy z woli Ojca Świętego zaczęła funkcjonować nowa Diecezja Bydgoska. Z tej okazji serdecznie zapraszam wszystkich do świętowania pierwszej rocznicy. Mamy za co Bogu dziękować. Myślę tutaj najpierw o zorganizowaniu podstawowych struktur administracyjnych z Kurią Diecezjalną na czele. Cieszy przede wszystkim fakt zaistnienia naszego własnego Seminarium...

Mija rok od daty 25 marca 2004 r., gdy z woli Ojca Świętego zaczęła funkcjonować nowa Diecezja Bydgoska. Z tej okazji serdecznie zapraszam wszystkich do świętowania pierwszej rocznicy.
Mamy za co Bogu dziękować. Myślę tutaj najpierw o zorganizowaniu podstawowych struktur administracyjnych z Kurią Diecezjalną na czele. Cieszy przede wszystkim fakt zaistnienia naszego własnego Seminarium Duchownego, w którym mogą bez specjalnych trudności przygotowywać się przyszli kapłani. Aktywnie działa Caritas Diecezji Bydgoskiej, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym i włączając się w ogólnopolskie akcje charytatywne.
Ponadto cieszę się wraz z Wami, że rozpoczęły działalność: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch "Kościoła Domowego", tak ważne w dziedzinie formacji katolików świeckich, a także, iż nie straciły gorliwości liczne wspólnoty i ruchy apostolskie dotychczas funkcjonujące na terenie parafii naszej Diecezji.
Za to wszystko chcemy wyśpiewać Bogu dziękczynne Te Deum laudamus… Uczynimy to w całej Diecezji w niedzielę 3 kwietnia podczas wszystkich Mszy św. w parafiach oraz w Katedrze, gdzie zaplanowano centralną uroczystość na godz. 18. Wraz z nami będą zaproszeni Goście - Biskupi sąsiednich Diecezji.
Ufam, że wielu z Was dołączy do wspólnej modlitwy i radosnego dziękczynienia. Zapraszam serdecznie i z serca wszystkim błogosławię.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki