Logo Przewdonik Katolicki

Buduję mój optymizm

Tomasz Sawic
Fot.

Siedemnastego grudnia 2004 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną "Oligo" oraz dyrekcję Zespołu Szkół nr 3. Nadrzędnym celem działalności istniejącego od półtora roku stowarzyszenia jest budzenie wrażliwości społecznej na potrzeby niepełnosprawnych. Wśród...

Siedemnastego grudnia 2004 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną "Oligo" oraz dyrekcję Zespołu Szkół nr 3. Nadrzędnym celem działalności istniejącego od półtora roku stowarzyszenia jest budzenie wrażliwości społecznej na potrzeby niepełnosprawnych.Wśród zaproszonych gości był m.in. biskup włocławski Wiesław Mering, prezydent Włocławka Władysław Skrzypek, proboszcz parafii, na terenie której leży szkoła - ks. prał. Zbigniew Szygenda oraz przedstawiciele władz miasta, Wydziału Edukacji i lokalnych firm.
Zadania i działalność "Oligo" przybliżyła zebranym jego przewodnicząca Iwona Kotula. Następnie przemówił bp Wiesław Mering, a po nim prezydent Władysław Skrzypek. Następnie w spektaklu słowno-muzycznym o tematyce Bożonarodzeniowej wystąpili uczniowie przygotowani przez p. Sylwię Bregier.
Kulminacyjną część spotkania stanowiła aukcja ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów zespołu szkół. Chętnie nabywano szopki betlejemskie, stroiki itp. Dochód z aukcji w kwocie 2480 zł zasili fundusz Stowarzyszenia "Oligo". Spotkanie uwieńczyło wspólne łamanie się opłatkiem.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki