Logo Przewdonik Katolicki

Aby były radosne

Tomasz Sawic
Fot.

12 listopada br. we włocławskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce impreza charytatywna "Radosne Święta 2005", z której dochód został przekazany na zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia dla osób niepełnosprawnych. Organizatorami przedsięwzięcia były: Fundacja "Dziecięcy Uśmiech do Świata" oraz Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Eurointegracja". Po wystąpieniu...

12 listopada br. we włocławskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce impreza charytatywna "Radosne Święta 2005", z której dochód został przekazany na zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia dla osób niepełnosprawnych. Organizatorami przedsięwzięcia były: Fundacja "Dziecięcy Uśmiech do Świata" oraz Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Eurointegracja".Po wystąpieniu prezydenta Włocławka Władysława Skrzypka, który przekazał listy gratulacyjne osobom wielkiego serca, wręczono ufundowane przez niego nagrody sponsorom wspierającym organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Wyróżnienia przyznane przez fundację i stowarzyszenie otrzymały osoby, które w wyjątkowy sposób włączają się w ich działalność.
Podczas spotkania wystąpił zespół "Styl" oraz zespoły tańca nowoczesnego z Włocławskiego Centrum Kultury.
Dyrektor Fundacji "Dziecięcy Uśmiech do Świata" Małgorzata Dobrowolska już dziś cieszy się, że dzięki funduszom uzyskanym ze sprzedaży "cegiełek" można będzie obdarować wiele niepełnosprawnych dzieci podarunkami, na które przecież tak czekają. Zorganizowana też zostanie wieczerza wigilijna dla dzieci niepełnosprawnych z Włocławka i okolic.
W bliskim związku z opisaną imprezą pozostaje akcja "Pamiętamy o Tobie - Święty Mikołaj i ja", organizowana już po raz czwarty przez świetlicę "Oratorium", działającą przy parafii Ducha Świętego we Włocławku. Koordynator akcji, wikariusz parafii ks. Sebastian Osiński, wyraził pragnienie, aby tegoroczną akcję poprzedziły zbiórki pieniędzy w szkołach. Uzyskane fundusze przeznaczono by na zakup prezentów dla dzieci z włocławskich domów dziecka. Jak powiedział ks. Osiński, do akcji może przyłączyć się każde dziecko, zostając "pomocnikiem św. Mikołaja". Zbiórki w szkołach odbywać się będą od 1 do 16 grudnia. Każda szkoła biorąca udział w przedsięwzięciu otrzyma 50 darmowych wejściówek na widowisko charytatywne "Pamiętamy o Tobie - Święty Mikołaj i ja". Odbędzie się ono w hali OSiR 21 grudnia o godz. 11. Dzieci z domów dziecka otrzymają prezenty świąteczne 22 grudnia podczas spotkania opłatkowego w świetlicy "Oratorium". Należy dodać, że wzorem lat ubiegłych sprzedawane będą płyty grupy "Od Święta" oraz kartki świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby dzieci ze świetlicy "Oratorium", dzieci z domów dziecka 1 i 2 oraz Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek i Domu Dziecka "Paulinka". Honorowy patronat nad akcją objęli ordynariusz włocławski Wiesław Alojzy Mering oraz prezydent Władysław Skrzypek.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki