Logo Przewdonik Katolicki

Radość i nadzieja

oprac. Barbara Sawic
Fot.

W sobotę 14 stycznia br. w klubie Młodzieżowej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Żwirowej we Włocławku odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie członków i podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną Oligo. Na spotkanie przybył biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering i inni goście, wśród nich Anna Nowak,...

W sobotę 14 stycznia br. w klubie Młodzieżowej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Żwirowej we Włocławku odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie członków i podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną Oligo.

Na spotkanie przybył biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering i inni goście, wśród nich Anna Nowak, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Miasta Włocławek, przedstawiciele stowarzyszeń pracujących na rzecz niepełnosprawnych i wolontariusze z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej.
W części artystycznej uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku wystąpili w spektaklu słowno-muzycznym pt. „Współczesne jasełka”, przekazując prostą, a tak trudną do dostrzeżenia przez wielu ludzi prawdę o obecności Boga w naszym codziennym, niełatwym życiu. Ksiądz biskup skierował do zebranych słowa solidarności i wsparcia oraz świąteczno-noworoczne życzenia. Od władz stowarzyszenia pasterz diecezji otrzymał dyplom z podziękowaniem za okazywaną serdeczność, za zrozumienie dla spraw osób niepełnosprawnych i pomoc. Anna Nowak złożyła zebranym życzenia w imieniu władz miasta.
Później odbyła się zabawa taneczna i wręczanie prezentów przez św. Mikołaja. Tańce dzieci (najmłodsze miało zaledwie dwa miesiące) i dorosłych trwały długo, lecz czas nikomu się nie dłużył. Wręcz przeciwnie: zabawa dostarczyła jej uczestnikom samych radości i jedynych w swoim rodzaju przeżyć, pozwoliła oderwać się od codziennych trosk, zapomnieć o chorobie. Należy pamiętać, że nie mogłaby się odbyć, gdyby nie inicjatywa wielu ludzi dobrej woli: sponsorów, dzięki którym zakupiono prezenty, włocławskiej Caritas, Spółdzielni Mieszkaniowej, która użyczyła sali klubowej, i rodziców, którzy zorganizowali uroczystość, upiekli ciasta, przygotowali paczki i bawili się wspólnie z dziećmi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki