Logo Przewdonik Katolicki

Koło nad Wartą w... Chicago

Michał Chojnacki
Fot.

Dwadzieścia lat temu grupa kolskich emigrantów założyła w Chicago Klub Polonijny Koło nad Wartą, którego prezesem od kilkunastu lat jest Bogumił Kokorzycki. Jeden ze wzniosłych celów klubu stanowi działalność charytatywna, pomocowa na rzecz dzieci mieszkańców rodzinnego miasta Polonusów. W tym roku członkowie Koła nad Wartą przekazali 800...

Dwadzieścia lat temu grupa kolskich emigrantów założyła w Chicago Klub Polonijny „Koło nad Wartą”, którego prezesem od kilkunastu lat jest Bogumił Kokorzycki. Jeden ze wzniosłych celów klubu stanowi działalność charytatywna, pomocowa na rzecz dzieci – mieszkańców rodzinnego miasta Polonusów.

W tym roku członkowie „Koła nad Wartą” przekazali 800 dolarów na upominki świąteczne dla najmłodszych. Dzięki temu można było przygotować paczki ze słodyczami dla 187 malców z Koła Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej, dzieci rodziców zrzeszonych w Kolskim Stowarzyszeniu Głuchoniemych, Kolskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej”, Terenowym Kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz dla dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej przy Starym Rynku. – I mojego ojca, i innych członków klubu „Koło nad Wartą” interesuje i cieszy sposób, w jaki kontynuujemy tu, na miejscu, dzieło pomocy przez nich zainicjowane. Dlatego wysyłamy do USA wycinki prasowe, fotografie, kasety wideo z przebiegu uroczystości. W tym roku taka „dokumentacja” powędruje za ocean po raz piąty – powiedziała Edyta Zabłocka, córka prezesa Kokorzyckiego, na co dzień nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.
Pani Edyta otrzymała od zebranych dzieci bukiet kwiatów z prośbą o przekazanie podziękowań darczyńcom z USA. Później wręczała prezenty, wraz ze Stefanią Skąpską, przewodniczącą Koła Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej, która nie ukrywała wdzięczności dla rodaków z Chicago. Składając im życzenia w imieniu dzieci, ich rodziców i własnym, wyraziła przy okazji nadzieję na dalszą, nieocenioną pomoc. Część artystyczną spotkania wypełnił popis wokalno-taneczny w wykonaniu uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 3.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki