Logo Przewdonik Katolicki

Więcej niż w Polsce

O. Marcin Wrzos OMI
Fot.

Są: Zając, Jeż, Ryś i Wilk, może być i Kot tak na nominację biskupią polskiego oblata w Brazylii zareagowała jedna z katolickich blogerek. Nowo wyświęcony biskup Jan Kot to dwudziesty pierwszy polski hierarcha na misjach. Inni misyjni biskupi pracują wwatykańskiej dyplomacji. W ostatnich czterech latach mianowano ich dziesięciu. To więcej niż w Polsce.

 Są: Zając, Jeż, Ryś i Wilk, może być i Kot – tak na nominację biskupią polskiego oblata w Brazylii zareagowała jedna z katolickich blogerek. Nowo wyświęcony biskup Jan Kot to dwudziesty pierwszy polski hierarcha na misjach. Inni misyjni biskupi pracują w  watykańskiej dyplomacji. W ostatnich czterech latach mianowano ich dziesięciu. To więcej niż w Polsce.

W ostatnim czasie papieże stawiają wielu polskich misjonarzy na czele Kościołów lokalnych. To wyraz uznania dla ich dobrej pracy: ewangelizacyjnego profesjonalizmu, otwarcia na miejscowych ludzi i ich kulturę. 

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki