Logo Przewdonik Katolicki

Droga do zbawienia

Błażej Tobolski
Fot.

Słowa Jezu, ufam Tobie! przekazane nam przez świętą siostrę Faustynę mają być nie tylko aktem strzelistym kończącym Koronkę do Bożego Miłosierdzia, ale treścią naszego życia.

Słowa „Jezu, ufam Tobie!” przekazane nam przez świętą siostrę Faustynę mają być nie tylko aktem strzelistym kończącym Koronkę do Bożego Miłosierdzia, ale treścią naszego życia.

Przypomniał o tym licznie zgromadzonym nad Małym Jeziorem Kierskim pielgrzymom ks. prałat Jan Stanisławski (na zdjęciu), który przewodniczył Mszy św. przy ołtarzu polowym stojącym w miejscu objawienia się Pana Jezusa św. Faustynie Kowalskiej. Uroczystości odbyły się 5 października, w rocznicę narodzin dla nieba Apostołki Bożego Miłosierdzia.

 

Katechetka na nasze czasy

Rozpoczynając Eucharystię, ks. prałat Stanisławski reprezentujący abp. Stanisława Gądeckiego przekazał wiernym pozdrowienie i błogosławieństwo od metropolity poznańskiego biorącego udział w odbywającym się właśnie w Rzymie Synodzie Biskupów poświęconym rodzinie. W wygłoszonej homilii duchowny podkreślił, że prawda o Bożym Miłosierdziu jest obecna w objawieniu od początku, powracając w wizjach i nauce wielu świętych w dziejach Kościoła. – Na nasze czasy Bóg przysłał nam właśnie taką katechetkę jak święta siostra Faustyna, bo każda generacja ma spotkać się z prawdą o Bożym Miłosierdziu – zaznaczył kaznodzieja, przypominając jednocześnie, że święta spotkała Jezusa objawiającego prawdę o miłosiernej miłości Boga także na drodze wiodącej nad jezioro, którą przeszli uczestnicy liturgii do ołtarza polowego. – „Droga świętej siostry Faustyny” w Kiekrzu jest pięknym symbolem naszej życiowej drogi, która ma nas prowadzić do zbawienia. Obyśmy na naszej drodze jak najczęściej spotykali Chrystusa, niekoniecznie w wizji optycznej, ale w sakramentach czy w drugim człowieku – stwierdził ks. Stanisławski.

 

Najpiękniej i najkrócej

Wezwał on także do ciągłego pogłębiania swojej wiary zarówno przez formację intelektualną, jak i modlitwę, przez którą nawiązujemy coraz ściślejszą więź z Bogiem. – Wierzący chrześcijanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, nie mogą poprzestawać na wiadomościach zdobytych kiedyś na religii – zauważył celebrans. – Wiara opiera się na wiedzy, ale to również zaufanie Bogu w codziennych, także trudnych sytuacjach naszego życia, co najpiękniej i najkrócej wyrażone jest w słowach „Jezu, ufam Tobie!” – dodał ksiądz prałat.

Te słowa towarzyszą też na co dzień siostrom z kierskiego domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. s. Faustyna Kowalska. Przebywała ona w Kiekrzu zaledwie około trzech miesięcy, od 7 lipca 1929 r., zastępując chorą siostrę w pracy w kuchni. Jednak miejsce to bardzo związane jest z kultem świętej i Bożym Miłosierdziem, które głosiła, bowiem podczas przeżywanych tu jednodniowych rekolekcji św. Faustyna dostąpiła objawienia Pana Jezusa, opisanego przez nią w Dzienniczku (p. 158).

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki