Logo Przewdonik Katolicki

Dzień Papieski - szukając świętych

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Rozmowa z Dorotą Mazur, absolwentką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, obecnie działającą wStowarzyszeniu Absolwentów Dzieło.

Rozmowa z Dorotą Mazur, absolwentką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, obecnie działającą w Stowarzyszeniu Absolwentów „Dzieło”.

Co dało Tobie bycie stypendystką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”?

– To stypendium stało się dla mnie wyróżnieniem motywującym do formowania siebie i odpowiedzialnego podejmowania trudu walki o przyszłość. Fundacja z Krakowa pozwoliła mi doświadczyć, że wspólnota jest wartością – dzięki temu miałam świadomość, że są obok mnie ludzie wyznający takie same jak ja wartości; że towarzyszy mi ktoś, na kogo pomoc mogę liczyć w trudnych sytuacjach i z kim mogę dzielić radość mojego sukcesu. To poznawanie różnych kultur, bo każdy ze stypendystów pochodzi z innej części kraju. To wspólne chwile spędzone na dzieleniu się pasją. Bycie w fundacji to czas razem – z Bogiem i ze sobą nawzajem.

 

Jak dzisiaj tę energię, którą tam zdobyłaś, przelewasz na innych?

– Obecnie jestem w Stowarzyszeniu Absolwentów Fundacji „Dzieło”, w ramach którego chcemy podtrzymywać więzi nawiązane między stypendystami podczas uczestniczenia w programie stypendialnym fundacji. Pochodzimy z różnych miast Polski, reprezentujemy różne zawody, zatem razem możemy wiele zdziałać, a przynależność do tej organizacji pozwala nam na możliwość pozyskania środków na projekty. Należąc do stowarzyszenia, możemy podejmować działalność na rzecz promocji nauczania Jana Pawła II, bo wszystkim członkom stowarzyszenia szczególnie bliskie jest nauczanie Kościoła katolickiego oraz Jana Pawła II. Czynimy to poprzez zaangażowanie w Dzień Papieski i świadectwo życia.

 

Dlaczego warto wesprzeć „Dzieło” 12 października?

– Bo to „budowanie” żywego pomnika, jakim jest każdy stypendysta. Wielu młodych ludzi objętych programem stypendialnym nie mogłoby się kształcić bez finansowego wsparcia. Nie mając odpowiedniego wykształcenia, nie mogliby wpływać na kształt naszego społeczeństwa, opartego na wartościach. Ci młodzi są formowani duchowo przez udział w corocznych obozach wakacyjnych. Spotykają się na rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych, włączają się w wolontariat – jest to wymagane do otrzymania stypendium. To wszystko pozwala wzrastać w wierze.

 


Dzień Papieski w Krakowie – „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie-Łagiewnikach.

godz. 10.30 – gra miejska (początek: Centrum JPII lub Kuria na ul. Franciszkańskiej 3).

godz. 11.00 – Msza św. w Centrum JPII; po niej na placu obok rozpoczną się animacje dla dzieci. Towarzyszyć im będą stoiska wolontariuszy z Fundacji Charytatywnej DKMS oraz Malty. Odbędą pokazy Straży Pożarnej i szkoleń pierwszej pomocy.

godz. 15.00  – litania lednicka do Jana Pawła II oraz Różaniec misyjny. Koncert dziękczynny dla darczyńców fundacji oraz uczestników obchodów Dnia Papieskiego. 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki