Logo Przewdonik Katolicki

Szlakiem męczeństwa

Katarzyna i Marcin Jarzembowscy
Fot.

Tu, w Bydgoszczy, rozpoczęła się droga krzyżowa księdza Jerzego Popiełuszki mówił pięć lat temu kard. Józef Glemp. Ówczesny prymas Polski przewodniczył Mszy św. w bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników, z którego kapłan męczennik wyruszył na swój ostatni ziemski szlak.

„Tu, w Bydgoszczy, rozpoczęła się droga krzyżowa księdza Jerzego Popiełuszki” – mówił pięć lat temu kard. Józef Glemp. Ówczesny prymas Polski przewodniczył Mszy św. w bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników, z którego kapłan męczennik wyruszył na swój ostatni ziemski szlak.

W tym roku, 19 października, minie 30 lat od tamtych wydarzeń, kiedy to ks. Popiełuszko przybył do Bydgoszczy na zaproszenie wikariusza parafii ks. Jerzego Osińskiego. To dobra okazja do tego, aby odwiedzić to szczególne miejsce w grodzie nad Brdą, a następnie udać się dalej – w kierunku Górska (miejsca uprowadzenia) i tamy na Wiśle we Włocławku. W ten sposób przemierzymy drogę męczeństwa polskiego błogosławionego.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki