Logo Przewdonik Katolicki

W trosce o wykształcenie i wychowanie

Marcin Jarzembowski
Fot.

Trzydzieścioro dzieci z siedemnastu placówek miasta wzięło udział w II Międzyprzedszkolnym Anglojęzycznym Przeglądzie Recytatorskim Poetry Out Loud.

Trzydzieścioro dzieci z siedemnastu placówek miasta wzięło udział w II Międzyprzedszkolnym Anglojęzycznym Przeglądzie Recytatorskim „Poetry Out Loud”.

 
Nad wydarzeniem zorganizowanym przez Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy patronat medialny objął „Przewodnik Katolicki Diecezji Bydgoskiej”.
 
Kształtowanie wrażliwości
Przedsięwzięciu pod nazwą „Poetry Out Loud” przyświecało pozytywne przesłanie, któremu patronuje św. Jadwiga Królowa. – Cieszymy się, że nasza patronka nie tylko opiekuje się nami z nieba, wypraszając dla przedszkola potrzebne łaski, ale jest też inspiracją w służbie dzieciom i ich rodzicom – powiedziała dyrektorka placówki Cecylia Talaczyńska.
Organizowany po raz drugi przegląd ma nie tylko inspirować dzieci do nauki języka, z którego będą poza mową ojczystą korzystać przez całe życie, ale też ma kształtować wrażliwość na piękno zawarte w poezji i pobudzać wyobraźnię do aktorskiej interpretacji tekstu. – To wszystko w naszym rozumieniu jest przedłużeniem dzieła, które podejmowała św. Jadwiga Królowa w trosce o gruntowne wykształcenie i dobre wychowanie młodego pokolenia. Cieszymy się, że możemy służyć dzieciom – dodała Cecylia Talaczyńska.
 
Możliwości językowe dzieci
W przygotowanie przeglądu od początku zaangażowana jest jego pomysłodawczyni Katarzyna Burczyk, na co dzień nauczycielka języka angielskiego w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej. – Pragniemy popularyzować język angielski wśród przedszkolaków – powiedziała.
Słowo „przegląd” w nazwie imprezy podkreśla ideę leżącą u jej podstaw: dzielenie się poezją i radość ze wspólnego spotkania, pozbawionego zbędnego stresu i rywalizacji. – Przegląd pokazuje, jak duże są możliwości językowe małych dzieci i że warto rozwijać je od najwcześniejszych lat. „Poetry Out Loud” cieszył się po raz kolejny zainteresowaniem wśród bydgoskich placówek przedszkolnych. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez przeznaczonych dla najmłodszych – dodała Katarzyna Burczyk.
 
Inwestycja w przyszłość
Katarzyna Branicka reprezentowała Przedszkole Niepubliczne „Panda” w Bydgoszczy. Na przegląd przyjechała z Kają i Patrycją. – W ten sposób dziecko może niejako zasmakować w tym wszystkim, co wiąże się z życiem w społeczeństwie. Zdobywa podstawę językową, którą może rozwijać. Bez znajomości tego języka cokolwiek trudno w tym świecie zrobić – powiedziała. – Cieszę się, że tutaj jestem i mogłam występować – dodała Kaja. – Ja również, jak koleżanka, cieszę się, że biorę udział w tym przeglądzie – zakończyła mała Patrycja.
W jury zasiedli: Cecylia Talaczyńska – dyrektorka Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej, Kasandra Jakubowska ze Szkoły Języków Obcych Westgate, Katarzyna Torzewska – ekspert-założyciel przedszkoli w Bydgoszczy i Koronowie oraz Krystyna Karpińska, konsultantka edukacji przedszkolnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.
Profesjonalistom przypadło niełatwe zadanie wszechstronnej oceny prezentacji poezji angielskiej w jej własnym języku i w wykonaniu polskiego przedszkolaka. Oceniano bowiem poprawność językową, stopień trudności tekstu, sposób recytacji, strój i rekwizyty uczestnika.
 

Wyróżnieni zostali:
Paweł Pepliński (6 lat) z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” za wiersz pt. Mouse In The House
Maja Kiełkowska (3 lata) z Przedszkola nr 48 „Pod Sosnami” za wiersz pt. Angry Cause Hungry
Patryk Stelmaszek (5 lat) z Przedszkola nr 28 Angielskojęzycznego „Mały Poliglota”
za wiersz pt. Brave Little Monster
Zuzanna Szymczak (5 lat) z Przedszkola nr 28 Angielskojęzycznego „Mały Poliglota”
za wiersz pt. Showman
Dominik Sekulski (5 lat) z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „Mali Odkrywcy”
za wiersz pt. The Dentist Pulled My Tooth Out

Mateusz Grynienko (5 lat) z Przedszkola nr 34 za wiersz pt. Mr Brown the Circu

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki