Logo Przewdonik Katolicki

"KoLiber dla życia"

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Film braci Erwin October Baby obejrzało podczas specjalnych projekcji kilkaset osób. Pokazy zorganizowano przy bazylice mniejszej św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.Projekt KoLiber dla życia wsparł proboszcz parafii ks. Marek Bednarek CM.

 

Aborcja = zbrodnia
Akcja Stowarzyszenia „KoLiber” jest prowadzona na rzecz obrony życia od poczęcia. Ma na celu uświadomienie, czym jest aborcja oraz jak poważnym problemem społecznym jest zabijanie nienarodzonych dzieci. – Na każdy pokaz przygotowaliśmy prawie 200 bezpłatnych wejściówek, które rozeszły się w mgnieniu oka – powiedziała Marta Nowicka, prezes bydgoskiego oddziału stowarzyszenia.
Historia przedstawiona w filmie braci Erwin opowiada o przeżyciach 19-letniej Hannah szukającej swojej biologicznej matki. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Gianny Jessen, która... przeżyła własną aborcję. – Według „nowoczesnej terminologii” poćwiartowanie człowieka, który samodzielnie oddycha, jest zbrodnią. Kiedy jednak samodzielnie nie oddycha, nie wydaje dźwięków, widać go niewyraźnie na obrazie USG, ten sam czyn nazywa się „zabiegiem medycznym”. Mówi się o prawach kobiety czy zapobieganiu cierpienia, które dotknęłoby niechciane dziecko. My się temu sprzeciwiamy – dodała Marta Nowicka.
Jak podkreślił proboszcz bydgoskiej bazyliki ks. Marek Bednarek CM, należy tworzyć i promować kampanie społeczne mówiące o tym, czym jest aborcja. – Film, który mamy okazję oglądać, opowiada o wielkiej tragedii kobiety, która nie tylko była adoptowana, ale dowiedziała się, że przyszła na świat poprzez nienależycie wykonaną aborcję. Obraz ukazuje cały szereg konsekwencji tej jednej decyzji. To przekaz, który opowiada, jak wielkim złem jest aborcja, do czego człowiek może się posunąć. Może zabić ludzkie życie, miłość. Dzisiaj to uświadamianie jest współczesnemu światu bardzo potrzebne. To spotkanie, to szczególna katecheza. Czy potrzebna? Odpowiedzią niech będzie konieczność zorganizowania dodatkowego seansu, bo zabrakło wejściówek – powiedział kapłan.
 
Odpowiedzialność ponad przyjemność
To już druga trasa związana z pokazem filmu October Baby, która potrwa do czerwca i zakończy się w Toruniu. Podczas trzech miesięcy ekranizację obejrzało – na ponad 90 pokazach w 21 miastach – prawie 12 tys. widzów. Według organizatorów projekcje zostały zorganizowane dla tych, którzy „cenią sobie odpowiedzialność ponad przyjemność”. Potrafią również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto walczyć o życie nienarodzonych dzieci. – Niestety, dla wielu osób, kręgów postulujących prawo do aborcji, zabijania, odpowiedzialność stanowi przeszkodę na drodze ku przyjemnemu życiu. Twierdzi się, że najważniejszym prawem człowieka nowoczesnego jest żyć przyjemnie, więc bezbronną istotę można usunąć. Tak buduje się „nowy, lepszy świat” – zakończyła Marta Nowicka ze stowarzyszenia „KoLiber”.
Sama organizacja zrzesza licealistów, studentów, przedsiębiorców i wszystkich tych, którym bliska jest myśl konserwatywna oraz wolnorynkowa. Stowarzyszenie realizuje swoje cele, którymi są m.in. kreowanie postaw patriotycznych, walka w obronie tradycji i kultury Polski, działanie na rzecz ochrony życia poczętego, promowanie tradycyjnego modelu rodziny poprzez happeningi i projekty. Wśród sztandarowych akcji można wymienić: „KoLiber dla życia”, „KoLiber Historia”, „Latający Uniwersytet KoLibra” czy „Lekcje Ekonomii dla Dzieci”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki