Logo Przewdonik Katolicki

Forum zapalonych do Chrystusa

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Już za kilka dni młodzi ludzie z archidiecezji krakowskiej spotkają się w tych ważnych dla Kościoła dniach, którym przyświeca hasło Być solą ziemi i Idźcie i nauczajcie wszystkie narody.

Okazją jest już jedenaste Forum Młodych organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży, Ruch Apostolstwa Młodzieży – Grupy Apostolskie, zainicjowany w 1973 r. przez kard.

Karola Wojtyłę oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
Do wieku „słusznego”
„W Forum może wziąć udział każdy młody człowiek w wieku od 15 lat aż do wieku słusznego, tzn. 30 lat” – tak określają ten wiek organizatorzy. Forum rozpocznie się w piątek 22 marca. Zwieńczeniem trzydniowego spotkania będzie Eucharystia w katedrze wawelskiej w Niedzielę Palmową o godz. 10.00, której prawdopodobnie przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.
Bogata duchowa oferta
Bazą Forum będzie tradycyjnie już od kilku lat gościnne VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie przy ul. Grzegórzeckiej. Dla części uczestników przygotowano noclegi w budynku szkoły, a część będzie dojeżdżała i korzystała z bogatej duchowej oferty Forum. W planie jest Droga Krzyżowa z kopią Krzyża Światowych Dni Młodzieży w kościele św. Mikołaja, konferencje, spotkania w grupach, program artystyczny m.in. po niedzielnej Mszy św. w auli bł. Jakuba, zaś w kościele oo. franciszkanów program pt. „Z głębokości…” w wykonaniu: Krzysztofa Bigaja (śpiew), Joanny Szczerbowskiej (piano i śpiew) i Lecha Kosowskiego (gitara elektryczna), a także konkurs na najbardziej oryginalną palmę.
Parlament zapalonych do Chrystusa
Organizatorzy chcą, aby Forum Młodych naszej archidiecezji było autentycznym spotkaniem
młodzieży z wielu parafii należących do różnych grup, wspólnot i ruchów młodzieżowych. Wzywając młodych na Forum, napisali, że chcą stworzyć „mały diecezjalny parlament młodych zapalonych dla Chrystusa, którzy podzielą się między sobą doświadczeniem wiary i miłości, a zarazem pomyślą, jak w swoich wspólnotach parafialnych zaangażować młodych rówieśników w pracę na rzecz nowej ewangelizacji”. Zapraszają również szczególnie tych nienależących do żadnej wspólnoty czy ruchu.
Wartościowe przygotowanie
 – Forum Młodych jest dla mnie wydarzeniem niezwykłym. W jednym budynku gromadzi się mnóstwo młodzieży chcącej przeżyć razem weekend w kontakcie z Bogiem i drugim człowiekiem. Moje pierwsze Forum Młodych w zeszłym roku było dla mnie ciekawym przeżyciem, posługiwałem jako animator w ekipie liturgicznej. Poznałem kilka osób, z którymi do dziś utrzymuję kontakt. Wartościowo spędziłem czas podczas wspólnych zajęć, pogodnego wieczorku, wspólnego wyjścia. A poprzez Drogę Krzyżową, adoracje Najświętszego Sakramentu, a także Msze św. mogłem dobrze przygotować się do Wielkiego Tygodnia. To najlepsze przygotowanie do tego świętego dla każdego chrześcijanina czasu – relacjonuje Grzegorz Kapusta z Czernichowa, który w tym roku również wybiera się na spotkanie młodych.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki