Logo Przewdonik Katolicki

Konkurs o papieżu

Ewa Kotowska-Rasiak
Fot.

,,Jan Paweł II w moim życiu! takim Go zapamiętam… to hasło konkursu ogłoszonego przez Diecezjalne Radio Rodzina.


,,Jan Paweł II – w moim życiu! – takim Go zapamiętam…” – to hasło konkursu ogłoszonego przez Diecezjalne Radio „Rodzina”.

 

Konkurs został ogłoszony w związku ze zbliżającą się beatyfikacją Jana Pawła II, a jego celem jest zwrócenie uwagi na wpływ, jaki Ojciec Święty wywarł na nasze życie. – Prace powinny wyrażać refleksje dotyczące tego, jak papież zapisał się w naszych sercach i pamięci. Może są jakieś wyjątkowe słowa Jana Pawła II, może to pielgrzymki, może osobiste z nim spotkanie? To wszystko, co zmieniało nasze życie. Co najważniejszego, przez swój pontyfikat, pozostawił po sobie Jan Paweł II? Co uczynił przykładem swojego życia? Co z jego nauki dla nas najważniejsze? – wyjaśnia ks. prałat Leszek Szkopek, dyrektor Diecezjalnego Radia „Rodzina”. W konkursie mogą wziąć udział prace literackie (opowiadanie, wiersz), zdjęcia (fotografie z prywatnych zbiorów ilustrujące ważne wydarzenia związane z Janem Pawłem II, których byliśmy uczestnikami), nagrania radiowe przedstawiające świadectwo o wpływie Jana Pawła II na nasze życie. Należy je nadsyłać pod adres: Radio Rodzina, ul. Złota 144, 62–800 Kalisz, z dopiskiem „Konkurs Papieski”, a zdjęcia w formie elektronicznej pod adres: konkurs@radiorodzina.kalisz.pl. Natomiast chęć nagrania świadectwa należy zgłosić  telefonicznie: 62 766 89 09. Termin nadsyłania prac, z dołączonymi danymi osobowymi (adres zamieszkania i numer telefonu), upływa 10 kwietnia  – Niech udział w konkursie stanie się naszym wkładem w ukazanie owoców działalności Jana Pawła II. To także doskonały sposób, by przez wspomnienia przygotować się na przyjęcie daru beatyfikacji Jana Pawła II, ożywiając ważne treści jego nauczania i wprowadzając je w nasze życie – zachęca ks. prałat Leszek Szkopek, dodając, że wśród nagród jest m.in. pielgrzymka śladami Jana Pawła II zaplanowana na 13–15 maja.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki