Logo Przewdonik Katolicki

Religijność w rodzinie

Ewa Kotowska-Rasiak
Fot.

Do obrony życia poczętego i ochrony rodziny wzywał bp Teofil Wilski w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. W sobotę 1 grudnia do Kalisza przyjechały osoby zaangażowane w promowanie świętości życia i rodziny. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Teofil Wilski, który dokonał także aktu zawierzenia św. Józefowi wszystkich małżeństw...

Do obrony życia poczętego i ochrony rodziny wzywał bp Teofil Wilski w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia.

W sobotę 1 grudnia do Kalisza przyjechały osoby zaangażowane w promowanie świętości życia i rodziny. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Teofil Wilski, który dokonał także aktu zawierzenia św. Józefowi wszystkich małżeństw i rodzin. Homilię wygłosił ks. prałat Bolesław Stefaniak, diecezjalny duszpasterz rodzin, wskazując na potrzebę budowania właściwych relacji w rodzinie w oparciu o wiarę. – Przykład rodziców wierzących i modlących się jest początkiem wzrastania dziecka w Bogu i kształtowania w nim obrazu Boga. Dalszym etapem pogłębiania więzi duchowej przez więź religijną jest uczestniczenie rodziców z dzieckiem w liturgii Kościoła, liturgii Mszy św., liturgii sakramentów, nabożeństwach – mówił kaznodzieja.
Uroczystościom towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu literackiego na temat: „Budowanie relacji rodzinnych”, ogłoszonego przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kaliskiej. Pierwsze miejsce zajęła w nim Natalia Szewczyk z ZSZ nr 7 w Kaliszu. Drugą nagrodę zdobyła Sylwia Morka z ZSR w Lututowie, a trzecią Marta Halamaus z LO w Złowczewie. Laureatom składał gratulacje i wręczał nagrody bp Wilski (na zdjęciu).
W diecezji kaliskiej Dzień Świętości Życia obchodzony jest w sobotę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, ponieważ 25 marca wspomina się rocznicę utworzenia diecezji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki